Що означає бути щасливою людиною?

25.03.2023

Що таке щастя? Кого можна вважати щасливою людиною? Напевне, над цим питанням рано чи пізно задумувався кожен із нас.  Але всі ми різні, тому немає єдиної формули, яка б допомогла визначити, наскільки ти щасливий.

Візьмімо, наприклад, молодіжний рух, який називається хіпі. Для цих людей майже не важливі матеріальні блага, адже вони вважають усю Землю своїм домом. Вони говорять, що поєднані з природою, тому постійно подорожують й ніколи не стоять на місці.

Також є люди, для яких щастя – це винахід чогось надзвичайного. Такі люди готові віддати усе, аби зробити вклад у науку. Наприклад, Ілон Маск – найбагатша людина у світі за підсумками всесвітньо відомого журналу Forbes. Здавалося б, у нього є все для щастя: гроші, сім`я, будинок, але це все не дозволяє Ілону бути на сьомому небі. Відносно недавно він розпродав усю свою нерухомість і вирішив оселитися в невеликому збірному будиночку на території своєї космічної компанії SpaceX. Маск зробив це, бо його мрія –  це колонізація Марсу. За його словами, він мусить працювати більше, ніж працює зараз, а дорога від дому до роботи займає забагато дорогоцінних для нього хвилин.

Ще для когось щастя – це просто займатися улюбленою справою. Ще китайський мудрець Конфуцій радив: «Виберіть собі роботу до душіі вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті».

Є, на жаль,  люди,  для яких щастя – це гроші. Вони готові на будь-що заради більшого заробітку. Навіть зрадити Батьківщину.

Довгий час особисто для мене бути щасливим означало здобути хорошу освіту, створити сім`ю, придбати дім, автомобіль, багато заробляти й мати змогу подорожувати. Але  24 лютого переді мною відкрилася інша реальність. Я зрозумів, що щастя – це МИР. Щастя – це врятовані життя пересічних українців та незламних героїв. Це кожен відвойований шматочок української землі. Сьогодні  щастя – це коли всі твої рідні та близькі разом, здорові та в безпеці, коли вранці тебе будить не сигнал повітряної тривоги, а ніжний голос мами чи аромат свіжої випічки. Щастя – це коли ти не чуєш вибухів і не бачиш ракет, які летять, щоб убивати. Щастя – це можливість продовжити навчання. Щастя – це світло та тепло у твоїй вцілілій оселі…

Усі ми різні. У кожного своя формула. Але сьогодні головні складові цієї формули – це мир та перемога. Я знаю, що ми обов`язково переможемо. Я вірю в міць наших хлопців та у світову підтримку. А після нашої перемоги ми докладемо максимум зусиль, щоб стати щасливими! Слава Україні! Слава ЗСУ!

 

Дмитро ЗАХАРЧУК, випускник Школи універсального журналіста

переглядів: 57

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *