Що б я змінила на краще у своєму населеному пункті?

27.02.2023

Куди б я звідси тільки не ходила – 

Я тут удома. І мені тут ЛУЦЬКО

Ольга Ольхова

Безперечно, маленька батьківщина для кожного з нас є затишним рідним гніздом. Для мене це Луцьк — містичне, таємниче, з давньою історією місто. Водночас воно є сучасним, діловим, гомінливим. Луцьк-Лучеськ – новітнє і стародавнє переплітаються у вузьких вуличках, загадкових вежах замку, вигнутій луком річці Стир, сучасних парках та скверах, яскравих муралах, химерних скульптурах Миколи Голованя.

Мер міста дбає про затишок і добробут його мешканців та туристів. Розумні зупинки, новітні тролейбуси, безготівкова система розрахунку в транспорті, великі ТРЦ, грандіозні нововведення створюють атмосферу високорозвиненого населеного пункту, а чудернацькі статуї, величний замок, історичний будинок Лесі Українки та замкова площа, на якій він побудований, дихають історією минулого, поєднуючись з індустріальною епохою.

Усім серцем я люблю Лучеськ, проте, як кажуть, удосконаленню немає меж. Аби місто стало ще затишнішим для мешканців, привабливішим для туристів, більш європейським, пропоную такі нововведення.

По-перше, забрати контейнери Центрального ринку із замкової площі, які псують краєвид історичної частини міста. Натомість побудувати привабливі для туристів і мешканців кафе, цукерні із солодощами-візитівками Луцька.

По-друге, реконструювати атракціони в парку імені Лесі Українки. Кожне європейське місто має оглядове колесо, щоб показати неповторність краєвидів, пейзажів архітектури. Луцьк теж не виняток. Колесо є, проте недарма в народі його назвали Чортовим. Конструкція застаріла, не викликає довіри.

По-третє, у місті є сучасні тротуари з велодоріжками, проте їх вправно ігнорують, як пішоходи, так і велосипедисти. Пропоную розробити телефонний додаток, який нагадував би, чому варто дотримуватися правил дорожнього руху.

По-четверте, більше уваги приділити сортуванню сміття. Нехай баки для пластику, паперу, органіки, кольорового та білого скла будуть розташовані на кожній вулиці, а не лише в одному пункті міста.

По-п’яте, встановити сигналізацію та систему відслідковування у разі викрадення кликунів, адже вони є візитівкою, окрасою міста та, на жаль, привабливим об’єктом для злодіїв.

Отже, нехай квітне й розвивається місто, яке я безмежно люблю. Мені тут ЛУЦЬКО!

 

Ангеліна РОЖОК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 33

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *