Розвиток моди в незалежній Україні (1 частина)

21.10.2021

Розвиток моди в незалежній Україні (1 частина)

1997 рік – початок розвитку України в усіх можливих напрямках, у тому числі і в моді. У цьому році країна проводить власний Тиждень Моди, який, крім англійської назви Ukrainian Fashion Week, також має ще й іншу – українську – Тиждень прет-а-порте «Сезони моди». Дата першого сезону випала на листопад. У цьому показі приймали участь 13 брендів, деякі з яких й досі відомі. Завдяки допомозі, яку надала організаторам французька Палата моди, показ пройшов за усіма світовими стандартами того часу. Після цього в Україні розпочалася епоха професійної моди.

1998 рік – Олексій Залевський проводить свій дебютний показ у недобудованому приміщенні, в якому були розкидані будівельні матеріали та багато іншого приладдя. Після цього він не звертає зі шляху нестандартного дизайну і в тому ж році створює одну з найвідоміших, і, напевно, найдивніших своїх робіт, а саме сукню з волосся. Безліч брендів прагнули стати партнерами з українською модою і часто обирали Ukrainian Fashion Week початковою або стартовою точкою. Також у цьому році на території України, а саме в Києві, відкривається мегапопулярний магазин Sanahunt Luxury Concept Store, який не втратив свою славу і до сьогодні.

1999 рік – Лілія Пустовіт вперше демонструє світові колекцію, побудовану на етнічних українських мотивах. Також до цього прийому звернеться й Оксана Караванська, але лише після Революції гідності. Вона присвятить українській вишивці одразу кілька колекцій.

2000 рік – у зв’язку з тим, що Тиждень моди набрав достатньо сили, на території нашої держави з’являється Всеукраїнський конкурс молодих дизайнерів одягу під назвою «Погляд у майбутнє».

2001 рік – на подіумі UFW з’являється перша колекція дизайнера Айни Гассе, яка через пару років створить те саме сіре плаття Юлії Тимошенко. Також перша леді Катерина Ющенко буде замовляти свої наряди у Роксолани Богуцької. І, як каже історія моди, за весь час каденції свого чоловіка вона ні разу не зрадить українському вбранню.

2002 – у цьому році гості Тижня Моди наче побували на показі в Мілані, а все тому, що Олександр Гапчук разом з італійським колегою продемонстрували колекцію вечірніх суконь, одну з яких вони подарували супермоделі Єві Герциговій.

2003 – рік, коли започаткували платформу, під назвою «Нові імена»,з метою підтримання талановитої молоді. Дизайнери, які пройшли відбір мали можливість провести свій перший показ, в якому могло бути лише 10-12 образів. Також відомий телеканал М1 припинив транслювати свої програми та відеокліпи і почав наживо показувати покази українських митців.

2004 рік – це водночас радісний і сумний період, адже на UFW дебютує популярний у наші дні Андре Тан, який став проривом українського модного бізнесу. Але, на жаль, тоді ж помер дизайнер Олександр Моняк, якого прозвали найкращим колористом України.

Про історію моди нашої країни можна говорити довго, адже вона наповнена різними моментами, які по-своєму радісні, сумні, креативні, дивні і, головне, повчальні.

Ярина КОНДРАТ, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 15

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *