Протидій серцево-судинним захворюванням!

24.05.2023

Смертність від серцево-судинних захворювань посідає перше місце серед людей. Я поясню як зберегти здоров’я собі і близьким.

Серце – це насос, який безперервно прокачує кров. Основна функція – транспорт поживних речовин до тканин та органів. Судини – трубка, по якій тече ця кров.

Всього дві практичні поради покращать захист від хвороб. Вони є універсальними і підійдуть майже всім.

  1. Фізичні навантаження. Треба розуміти, що серце теж м’яз, який потрібно не тільки тренувати, а й підтримувати його форму. Мінімальний обсяг роботи: 1 година прогулянок вдень, 3 рази на тиждень силові вправи або біг, плавання, танці тощо. Також це можуть бути домашні справи, наприклад: прибирання, садівництво, гра з дітьми. Якщо не використовувати весь потенціал організму, то нам буде важко ходити, піднімати вантаж, і звісно, насолоджуватися життям. Отже, коли серцево-судинна система і м’язи детренеровані, то й втрачається їхнє головне призначення. До речі, ходити на роботу або у магазин пішки економить гроші, а якщо мало часу – підвищіть темп! Крім того, спорт найбільш ефективно долає стрес.
  2. Харчова цінність.. Клітковина – це рослинні волокна, які не засвоюються організмом. Вона позитивно сприяє на мікрофлору у кишечнику й допомагає у процесі травлення. Зараз, сенсаційні дослідження показують зниження смертності від усіх причин, від серцево-судинних захворювань та раку у людей, які щодня вживають 28-30г харчових волокон. Де ж їх знайти?  Багаті на клітковину: цільнозернові крупи (овес, гречка, булгур, бурий рис, ячмінь), бобові (сочевиця, боби), горіхи (грецький, мигдаль). Нариклад 300г готової гречки містить у собі 10г цих поживних речовин.

Другорядними джерелами є: овочі, фрукти, ягоди.

Не слід забувати про потенційні ризики: куріння, вживання алкоголю або наркотиків, переїдання.

На деякі чинники ми не можемо вплинути(наприклад забруднене повітря, генетика), але позбутися шкідливих звичок ніхто не забороняв.

Більшість захворювань не виникають за один день, а безсимптомно накопичуються роками. Переважно люди похилого віку страждають від недуг через ігнорування усіх правил. Після підліткового віку закінчується гарантія на здоров’я, а спосіб життя залишається той самий. Тут і виникають проблеми. Організм не здатен усе своє існування боротися з факторами і з’являються збої. Але можливо скоротити або продовжити його роботу. Не потрібно думати, що вас це не стосується. Звичайно, завжди є невеликий шанс удачі, проте навіщо наражатися на небезпеку? Саме тому важливо діяти прямо зараз!

Максим ПОПОВИЧ, випускник Школи універсального журналіста

переглядів: 16

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *