Проблематика романтизації

23.01.2023

Проблематика романтизації

Романтизація – яке ж цікаве за своєю природою явище! Улюблений інструмент поетів, що оспівували велике, вічне, непорушне, глибоке і прекрасне. Явище, що виникло у період після жорстоких війн, коли людям бажалося краси та спокою.

Однак у сучасному житті романтизація набула не зовсім хорошого характеру. Адже люди почали захоплюватися тим, чим не вартувало б. Звісно, без вміння побачити красу та якісь барви “магії” у сірих буднях недалеко до банального руху за течією, без думок, ідей чи зацікавленості у власному житті. Проте завжди є одне “але”, і тут воно у тому, що люди дійшли до романтизації насилля, шкідливих звичок, аморальності та антисоціальної поведінки.

Здавалося б, що такого, що хтось собі, наприклад, пише вірші, у яких захоплюється естетикою паління (поширена серед сучасних підлітків звичка)? От тільки, проблема все ж є. Адже наступним кроком стане те, що хтось спробує і собі. “Ну то варто мати власну голову на плечах!” – відповісте ви мені. Звісно, та часто допитливість і недовіра відіграє свою роль у цьому. Найцікавіше тут, те що попри розбіжності у сподіваннях та дійсності людина обере сподівання. А нас же з дитинства привчали, що пару спроб і кинути палити стане дуже важко. Модель цієї ситуації мала б показати, що романтизація явищ неодмінно призведе до їх нормалізації. І паління не буде найгіршим із можливих наслідків.

Скільки книжок ви бачили зі стосунками, де головний герой( головна героїня) бігає за коханням свого життя, попри зради, попри те, що ними користувались як річчю, попри відсутність зацікавленості? І потім ще й приймає його( її) назад, і живуть вони “довго і щасливо”. Та багацько їх набереться. І тут ми повертаємось до попереднього прикладу і бачимо, що модель нездорових стосунків укорінюється в головах людей як варіант норми. І звісно у результаті ми отримаємо сотні тисяч нестабільних та поламаних, з їхнього підсвідомого примирення , людей. Це ще у кращому випадку, якщо вони усвідомили власні помилки. Якщо ж ні, то тільки злегка зализавши рани, вони кинуться у нові такі ж стосунки, адже без них і життя не те, і нудно якось. “От чого ти причепилась і лізеш людям у взаємини?”  Це погано, як мінімум тому, що наслідком є не тільки пошкоджена психіка та емоційність людей у самих стосунках, а і дітей, які з’являються у тих пар( хтозна з наскільки активної згоди учасників). Ті  малюки, які у насиллі не бачать нічого поганого, адже тато ж любить маму, коли її б’є. (Сюди ж і фразу :” Б’є значить любить” – вона для мене викликає бажання забитися у куток доти, поки люди не зрозуміють, що не так). Що у свою чергу приносить у наше суспільство, яке прагне гуманності, серйозний розбрат. З цим намагаються боротися, але поки автори  надалі гратимуть на почуттях, які викликає спостереження не зовсім здорових стосунків, ніяких успіхів у цих спроб не буде.

Цікаво, як скоро люди навчаться коректно оцінювати явища і як довго ще проживе романтизація нездорових речей?

 

Анна ЧИБОРАК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 15

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *