Проблема емоційного вигорання у підлітків

04.02.2023

Проблема емоційного вигорання у підлітків

Ми з вами живемо в дуже складний час. Багато людей переживають депресію та перебувають у постійному стресі. У цій статті я б хотіла звернути увагу на підлітків. Адже саме теперішні підлітки пережили найскладніші події останніх років, водночас навчаючись та готуючись до іспитів. Але для початку давайте розберемось із самим поняттям емоційне вигорання.

Емоційне вигорання – це синдром постійної втоми, емоційного виснаження, який посилюється з часом.

Останнім часом цю фразу використовують як жарт, проте не потрібно забувати, що такий стан може значно вплинути не тільки на психічне здоров’я, а й на фізичне. Емоційне вигорання може привести до багатьох невиліковних хвороб, таких як цукровий діабет, серцево-судинних та м’язових захворювань. Також може спровокувати безсоння та проблеми з харчуванням.

Вигорання найчастіше проявляється саме у результаті хронічного стресу на роботі або в школі. Багато учнів відчувають симптоми синдрому, проте більшість людей вважають це лише способом виправдати свою лінь та небажання працювати.

Так чому ж ми вигораємо?

Інколи ми забуваємо, що людина – не робот. Учні часто навчаються одночасно працюючи та готуючись до іспитів без відпочинку. А в теперішній час ще й волонтерять та допомагають ЗСУ. В результаті чого часто ігнорують потреби власного організму. Потрібно пам’ятати, що йому теж необхідно відпочивати та відновлювати енергію. Спочатку ви  можете відчувати приплив енергії. Проте працюючи 24/7 ви, рано чи пізно, відчуєте втому. Причому, робота поза нормою знижує продуктивність та може спровокувати розвиток депресивних станів.

Як запобігти емоційному вигоранню?

Намагайтесь встановити баланс між роботою і відпочинком. Ви не можете працювати постійно і залишатись продуктивним.  Установіть зручний для вас режим та намагайтесь дотримуватись його. Харчуйтесь регулярно, вживайте більше вітамінів, не забувайте про здоровий сон та фізичні вправи, проте не потрібно перенавантажуватись. Краще робити невелику розминку щодня, ніж працювати декілька годин в спортзалі раз на пів року.

Не перенапружуйтесь. Навчання нікуди не втече. Завжди потрібно пам’ятати, що працювати  на виснаження — це нераціонально. Рано чи пізно у вас сяде батарейка. Невеликі перерви дозволять запобігти вигоранню у майбутньому. Ставте цілі. Вчені довели, що виконання невеликих цілей мотивує працювати далі.

Сподіваюсь, мої поради вам допоможуть впоратись із емоційним вигоранням. Проте, за потреби обов’язково зверніться до психолога, який зможе точно поставити вам діагноз та призначити потрібну терапію.

 

Оксана ДРОБКО, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 75

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *