Проблема безпритульних тварин

27.10.2021

Проблема безпритульних тварин

У кожному українському місті чи селі можна зустріти хоча б одну собаку чи кішку, яка спить на зупинці громадського транспорту або бігає по території місцевого ринку. Інколи можна зустріти цілу зграю, часом агресивних тварин, які спокійнісінько лежать на квітниках, площах або біля магазину, де люди їх підгодовують.

Зараз світ заполонили жорстокість і байдужість. Тому багато тварин потерпають від них. Одні важко покалічені, інші просто викинуті на вулицю. Але в наш час є волонтери люди, що створюють притулки для тварин, а також ті небайдужі люди, які допомагають цим притулкам.

Звідки ж беруться безпритульні тварини? Відповідь начебто зрозуміла-цуценята та кошенята народжуються на вулиці від безпритульних собак та кішок. З цим важко не погодитися, проте це лише частина відповіді. Господарі позбувається набридлих улюбленців, яких завели не подумавши як слід. Дитині закортіло мати собаку – пухнастий клубок виріс, потребує уваги, прогулянок, а виявляється, що дитина не готова, а дорослі не мають часу. Добре, якщо люди підійдуть до ситуації відповідально і будуть шукати нових господарів. Але часто тварина опиняється на вулиці, поповнюючи ряди безпритульників.

Як можна зарадити цій ситуації? Тварину можна брати додому, лише ретельно зваживши свої можливості. Середній вік собаки або кішки – близько 10 років.Це не іграшка, яку можна в будь-який час відкласти у бік, а жива істота, яка потребує крім матеріальних, а й інших витрат, зокрема чимало вашого часу та уваги. Чи готові ви в найближчі 10 років свого життя будувати плани, зважаючи на потреби нового члена сім’ї? Чи немає бажання завести кудлатого друга черговою примхою? Якщо ви впевнені в тому, що собака або кішка має стати частиною вашого життя, і врешті решт стаєте господарем тварини, запам’ятайте головний принцип поводження з нею – відповідальність. Не дозволяйте улюбленцю гуляти в людних місцях без повідка та ніколи не залишайте його без нагляду. Але головною причиною великої кількості безпритульних тварин в Україні є відсутність законодавства, яке б не дозволяло людям робити такі аморальні вчинки, викидаючи домашніх тварин на вулицю. Адже починається з нашої відповідальності, а точніше безвідповідальності за тих кого ми приручили. Перш ніж купувати тварину, зайдіть на офіційний сайт будь-якого притулку і можливо, ви знайдете друга, якого шукаєте.

Вероніка ЧЕКАЛОВСЬКА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 12

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *