Проблема бездомних тварин в Україні і світі

22.04.2021

В Україні налічується 7,5 млн домашніх кішок. За цим показником наша країна посідає дев’яту сходинку у світовому рейтингу. Найбільше домашніх кішок в США –  76,5 млн. На другому місці Китай – 53 млн, на третьому Росія –  12,75 млн. Америка на першому місці за кількістю домашніх улюбленців. Але бездомних тварин там практично немає. В Україні, незважаючи на велику кількість домашніх кішок, є і безліч бездомних пухнастиків.

На законодавчому рівні тварини майже не захищені. Одна з головних причин того, чому на вулицях так багато бездомних тварин – відсутність законодавства, яке могло б регулювати ці процеси і не дозволяло людям безвідповідально поводитися із тваринами.

У високорозвинених країнах проблему з тваринами вирішують гуманними методами. У деяких державах доводиться платити податок на утримання тварини. Наприклад, в Німеччині щорічний податок на першу собаку становить близько 150 євро, на наступних тварин податок збільшується майже в два рази. Саме Німеччина стала першою країною в світі, яка внесла захист тварин до Конституції. За викидання тварини там призначають величезні штрафи – до 25 тис. Євро.

У Таїланді штрафи менші – близько 130 євро. В Італії, якщо викинути кішку або собаку на вулицю, можна отримати тюремний термін на 1 рік і штраф в розмірі 10 тис. євро. В Україні ж тварин викидають масово, ніякого покарання за це не передбачено.

Поки що тільки самі українці можуть подбати про безпритульних тварин. Побачивши бездомного пухнастика на вулиці, біля будинку, у дворі ви можете йому допомогти. Зробіть фотографію і викладіть її в тематичні групи в соціальних мережах, можливо, тварина загубилася, і господар знайде свого улюбленця. Якщо ж ні, завжди можуть знайтися ті люди, які захочуть забрати тварину собі. Тим, хто хоче завести тварину, радимо звертатися не до магазинів, а до притулків. Це допоможе звільняти місця для інших тварин. На щастя, ситуація поступово змінюється. Люди все частіше беруть тварин із притулків. Також ви завжди можете підгодовувати їх і облаштовувати місця для ночівлі взимку, адже для цього не обов’язково бути волонтером або мати свій притулок. Досить просто не проходити повз тих, хто цього потребує.

Анастасія ВОЙТЮК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 104

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *