Про що тобі мріється?

22.06.2022

Про що тобі мріється?

Спробуйте назвати хоч одну людину, яка ніколи не мріяла. Це буде так само дивно, як і «назвіть когось, хто за все життя жодного разу не спав». Бо мрійництво – це дуже природньо і абсолютно нормально. Вірогідно, хтось просто не звертає на це уваги або плутає з цілями, планами або бажаннями. Можливо, є такі люди, які не хочуть усвідомлювати цей факт і кажуть: «Та я реаліст, і мені це взагалі не потрібно». Хай там як, але підсвідомо чи з розумінням, кожен з нас колись мріяв.

 

Про що ми мріємо?

Скоріше, коли ви замислитесь над цим питанням, відповіді будуть банальними – прості потреби людини. Це не обовʼязково має бути їжа і дах над головою. Нещодавно я поговорила про мрії зі своїми друзями і була дуже вражена. «Новий телефон; відпустка; життя у Європі» – такого роду я почула від них, і не дивно, що у багатьох такі самі думки. Хоч комусь може здаватись, що ці пункти сильно відрізняються від загальних потреб, про які я казала раніше, та насправді не дуже. Багато хто думає так: навіщо шукати свою мрію, якщо є чужа, вже готова, яку не треба народжувати. Таким чином ми їдемо на заробітки в Європу, копіюємо голлівудські фільми, хочемо навчатись в закордонних університетах, а потім знову їдемо в Європу на операції, бо досить багато медиків, що шукали там освіту, так і залишились. До того ж немає сенсу мріяти чужими мріями, бо поки ми будемо наздоганяти їх своїм прогресом, вони знову будуть на рівень вище.

 Та що ми можемо зробити, і у чому проблема?

Нам потрібні мрійники. Сама людина – головна постать у своєму житті, відповідно ми маємо мрії, а не мрії нас. Тобто, якщо немає людей, які спроможні мріяти, ми далі будемо гнатися за чужими мріями. Але в нас трішки інша ситуація: мрійники були завжди, але питання в їхній кількості. Якщо сказати, що в Україні мало геніїв, це буде абсолютною неправдою. Питання в іншому — у підтримці. На жаль, саме через те, що вони не завжди знаходять однодумців на Батьківщині, частина шукає підтримки за кордоном.

Але будьте обережні! Наші мрії мають дивну властивість: здійснюватись не так, як нам би хотілось. Ви ніколи не помічали, що в дитинстві  дуже багато мрій, навіть дивних? Та коли виріс і раптом захотілось все це спробувати, виявилось або несмачним, або нудним, одним словом, не таким, як собі уявляв.

Зрештою варто пробувати і розповсюджувати свою думку у світ, бо потужні і розумні мрії завжди знаходять підтримку. Тому не бійтеся саме мріяти, а не бажати.

 

Ксенія ТКАЧЕНКО, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 8

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *