Про престиж та вишуканість української мови

20.09.2021

До 30-річчя незалежності України досі залишається актуальною тема вживання української мови на її території.

Впродовж останніх 400 років жодна мова у світі не зазнавала таких жорстоких утисків, як українська. Сусіди-вороги забороняли говорити, писати, друкувати цією мовою, щоб запобігти соціальному розвитку потенційно сильної та могутньої держави. Російська імперія та Річ Посполита найбільше сприяли занепаду українській нації, намагалися загарбати нашу територію. У суперечках та війнах з’явилися поняття про Лівобережжя та Правобережжя, внаслідок поділу країни по Дніпру. Незламні духом Українці завжди протистояли утискам та несправедливості. Розгром Кирило-Мефодіївського товариства, Валуєвський циркуляр та безліч інших заборон ніколи не зупиняли вітчизняних революціонерів у боротьбі за свободу. Адже ми — сильна нація, будучи єдиним цілим протистояли русифікації України.

Вивчаючи хронологію знищення української мови, я усвідомила, як важливо цінувати свободу її вживання у 21 столітті. Наші пращури, а саме письменники, викладачі та палкі патріоти ціною власного життя створювали, розповсюджували україномовні твори, які донині цінуються як витвори літературного мистецтва. Зважаючи на такий довгий та складний шлях у боротьбі за незалежність прикро чути російську мову з вуст корінних українців. Складно уявити німців, які б спілкувалися на батьківщині польською мовою, або жителів Лондона, які розмовляли б французькою. А для українців немає нічого дивного — розмовляти російською.

Лише нині поступово набуває чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. До цього в мережі Інтернет можна було слідкувати за інцидентами та суперечками між працівниками в сфері обслуговування та клієнтами, до яких зверталися російською мовою.

Мені подобається спілкуватися щирою, милозвучною та вишуканою українською мовою. Я обожнюю читати книги, слухати радіо та дивитись телепередачі рідною мовою, адже я поважаю наші традиції, шаную історію та культурну спадщину рідного краю. Якщо наша мова не була б такою важливою (як стверджували вороги), то її б не забороняли більш ніж 100 разів за останні 400 років.

Приємно спостерігати, з яким успіхом поширюється українська мова серед мешканців країни. Навіть особи з інших куточків світу зацікавлені у вивченні нашої мови, культури та історії. За кордоном ми маємо розмовляти українською, щоб нас не переплутали зі славнозвісними російськими туристами, яких в світі зараз люблять та поважають менше ніж раніше.

Щоб полегшити перехід на українську мову, потрібно “українізувати” все навколо себе. Встановити цю мову на своїх гаджетах та комп’ютерах, більше читати українську літературу та будь-які твори рідною мовою. Не варто соромитись щодо недосконалості ваших навичок розмовляти українською, єдиний спосіб оволодіти мовою — це регулярно її застосовувати.

Важливо встановити власні пріоритети, адже для всього світу, якщо ти розмовляєш російською — ти росіянин. Закликаю всіх щирих українців вчити та популяризувати українську мову серед друзів, знайомих, колег та співмешканців.

Дар’я ГУЛЬКО, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 193

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *