Пов’язуй своє життя з людьми, з якими буде корисно

19.09.2023

Упродовж усього життя нас оточують люди. Хтось стає для нас другом, коханим, ворогом, але всі вони без винятку були або є нашими вчителями. Хтось приніс хороші спогади, думки, а інший розчарував і підвів. Незалежно від процесу і результату вашої комунікації всі люди, з якими ви контактували певний час,- досвід.

Поговоримо про негативну його сторону. Гадаю, більшість із тих, хто мав погану практику, воліла б її забути. Проте, це потрібно не забувати, а використовувати. Адже вона дозволяє нам переосмислити, зважити, проаналізувати. Однак, це у найкращому випадку, найгірший же сценарій розвитку подій- деградація. Чудово, якщо ви зрозуміли, що людина тягне вас донизу, втім, на жаль, дуже часто ми схильні розуміти це пізно, коли вже безповоротно віддали частину свого часу, свого життя. Тому вкрай важливо вчитися на своїх помилках і розуміти, що саме оточення виховує та формує нас.

Наше життя залежить від людей. Пов’язуйте його з тими, з ким буде корисно. Найкраще середовище — це те, у якому хочеться рухатись, рости, розвиватись, яке навчає, мотивує, захоплює, біля якого ти прагнеш до нового, більшого, ліпшого. Це чудово, коли люди, які вас оточують, стараються і докладають певні зусилля, щоб подолати труднощі, досягти мети і побудувати благополучне життя для себе, змінюючи світ і допомагаючи йому стати кращим. Біля таких персон і сам надихаєшся. Чи не так? Найкраще довкружжя — це те, у якому ти не є сам собою, а у якому ти прагнеш до кращого. З потрібними і мудрими людьми набагато легше удосконалюватись. Правильно казав давньогрецький філософ Еврипід: «Скажи хто твій друг, і я скажу хто ти».

Отже, коли з людиною тобі менш комфортно і корисно, ніж без неї- від неї треба позбутися. Якщо з’являються сумніви щодо вашого спілкування з кимось, це вже знак. Такі висновки не виникають неаргументовано. Одразу відкидай думки на кшталт: «Я стільки вклав у ці стосунки. Тепер якось шкода». Це звичайна прив’язаність і може бути надзвичайно важко, особливо якщо ви знаєте один одного вже довго. Проте, поглянь на це з іншої сторони. Можливо, саме ця людина була якорем: стримувала тебе.

Отож змінювати своє середовище, коли розумієте, що деградуєте з ним- це правильне рішення. Тільки у людей зі спільними цінностями можуть бути доброчинні стосунки. Не вбивайте свій потенціал і не придушуйте свої бажання й цілі для того, щоб продовжити спілкування, яке не несе за собою ніякої користі.

Важливо контактувати з однодумцями. Разом із ними більш ймовірно і легше ви зможете змінювати себе і цей світ. Самому стати авторитетом і вдосконалюватися. Не марнуйте час та енергію, коли ви можете використати їх як інструмент для кращого майбутнього і як складову якісно проведеного часу зі спільниками.

 

Яна ЛУК’ЯНСЬКА, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 15

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *