Поради школярам: як полегшити навчання

28.02.2021

Поради школярам: як полегшити навчання

Минає перша година ночі… Я сиджу перед ноутбуком, загорнувшись у теплу ковдру. Сонливо цмулячи каву, дописую черговий реферат. На столі розкидані зошити й книжки. Величезна купа інших завдань смиренно чекає своєї черги. Та в мене вже просто немає сил! На думці лише ліжечко і м’якенькі подушки. Щось мені підказує, вже й третя чашка кави не врятує ситуації…

Але ж як я піду до школи без виконаних завдань? Тож, покінчивши з рефератом, вже другу годину поспіль намагаюся приборкати підручник із алгебри. Та врешті-решт сон перемагає. Позіхаючи, крокую до ліжка. Може, хоч на цей раз висплюсь? Та ось будильник, що безжально заволає через 3 години, вважає інакше…

Ну не навчання, а справжнє пекло! Тут здоров’я важко вберегти, не кажучи вже про мотивацію.

Та чи справді школа така вже страшна мука? Певно, що ні. Принаймні точно існують секрети, які неодмінно полегшать наші “страждання”. Тож, ловіть кілька лайфхаків і впевнено підкорюйте нові вершини знань!

Знайдімо мотивацію. Якщо знаєте заради чого вчитеся, вас не злякають жодні труднощі! Ну а якщо ви ще не визначилися чого хочете від життя, раджу не сідати за довгі роздуми. Просто беріть і робіть! Але призначте собі якусь винагороду. По закінченню роботи, порадуйте себе шматочком шоколаду чи подивіться цікавий фільм. А маленькі перемоги на кшталт успішно зданого екзамену, відсвяткуйте в улюбленій кав’ярні.

Але, як же не змарнувати найцінніший ресурс? Як провести час продуктивно і не вигоріти?

Чи чули ви про метод 25/10? Він передбачає наступне: 25 хвилин ми вчимося і 10 відпочиваємо. Так повторюємо 4 рази. Після цього перерва у 40 хвилин. Це допоможе заощадити час і суттєво підвищити продуктивність. Спробуйте!

До речі, ще кілька слів про мотивацію. Придбайте красиву канцелярію! Це моя улюблена частина зборів до школи. Та що там казати, я й посеред навчального року ладна скуповувати її. Якби не мама, канцелярські магазини чудово б поповнили касу за мій рахунок. Звичайно, хтось може вважати це марнотратством, але погодьтеся, ніщо так не мотивує, як гарненьке приладдя. Так-так, як ви вже, мабуть, здогадалися, я та сама дівчинка з купою маркерів і кольорових ручок. І вам раджу їх придбати. По-перше, це зручно. А по-друге, охайні конспекти милують око.

Чи знайомий вам “синдром відмінника”?  Гоніть цього товариша під три чорти! До успіху він вас точно не приведе! А ось самокатування уникнути буде важкувато…

Не ставте перед собою надважких завдань. Якщо робота вже аж ніяк не йде, пообіцяйте собі попрацювати лише 5 хвилин. Це ж зовсім недовго! Трохи перепочиньте і продовжте роботу. Чергування праці та відпочинку дозволить зі всім упоратися.

Та що робити, коли перед вами лежить підручник, а заглядати в нього щось зовсім не хочеться? І як же спокусливо у такі хвилини виглядає телефон… Наш вірний приятель з нескінченною стрічкою Instagram та смішними відосиками на YouTube. Тут можу дати лише одну пораду. Вимкніть його і відкладіть подалі. Коли-коли, а зараз він вам точно не друг.

Озброївшись цими порадами, впевнено йдіть на зустріч мрії. Повірте, ви впораєтесь з будь-якими труднощами! Заваріть чайку й беріться за книжки. Сподіваюся, підручник з математики тепер лякає вас трохи менше, а у серці запалала жага до знань. Тож, вчіться, друзі. Вчиться і досягайте своєї мети! Пам’ятайте, знання – це сила!

Юлія ПОПАДІНА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 105

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *