Помилки та невдачі – це погано, чи крок до успіху?

05.10.2022

Всі стикалися з помилками у своєму житті. Провалили контрольну, переплутали дати, не помітили відсутність документів чи невдало приготували пиріг. Але чи справді це так жахливо і шкідливо для нашого життя?

Помилки – це насамперед навчання, форма практики, яка необхідна для майбутнього розвитку. Вони є невід’ємною частиною на шляху до успіху й саморозвитку. Тобто будь-яка помилка — привід зупинитися, подумати й спробувати ще раз, бо другий шанс є завжди. Тому не потрібно їх боятися, адже, коли ви виходите із зони комфорту і пробуєте щось нове, з першого разу може не вийти, головне не опускати руки. Зазнавати в чомусь невдачі знову і знову – абсолютно нормально, але як тільки ви здаєтеся – це провал. Наприклад, Стівен Спілберг – великий режисер нашого часу, який зняв такі фільми як “Парк Юрського Періоду”, “Список Шиндлера” та багато інших, перш ніж стати знаменитим на весь світ, зазнав багато невдач і провалів. Будучи юним, він намагався вступити до омріяної кіношколи, проте тричі поспіль чув відмову. Його вважали занадто бездарним. Але Стівен не здавався та продовжував знімати короткометражки. Замість того, щоб залишити спроби, Стівен Спілберг вступив в технічний коледж і у свій вільний час створює короткометражний фільм, який сподобався студії “Universal Pictures”. Сьогодні він є найвідомішим кінорежисером у світі і має чотири нагороди “Оскар”.  Можна сказати, що  кожна невдача і помилка наближає вас до мети на один крок і робить сильнішими і кращими, якщо над нею працювати.

Отже, нам варто змінити ставлення до невдач. Їх не треба уникати. Успіх і провал – не антоніми. Сприймайте всі помилки як неминучі етапи, що ведуть до наших цілей. Ми маємо помилятися, щоб створити щось нове. Нам усім потрібні помилки. А точніше, сміливість робити їх, бо без них ми не вийдемо за шаблони, не знайдемо оригінальні ідеї і нічого не навчимося.  Ніхто вас за це не засудить, у всіх трапляються невдачі, адже всі ми люди. Головне – дати собі право на неідеальність. Постійна гонитва за ідеальним результатом не дасть нічого гарного. Так що будьте впевнені і не намагайтесь загнати себе в якісь рамки.

 

Вероніка БОНДАРвипускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 425

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *