Помилки… Гадаю, вони траплялися у житті кожної людини, позаяк вони є його невід’ємною частиною. Помилки трапляються на кожному кроці: одні з них можуть стати доленосними або навіть фатальними, а інші, навпаки, зовсім незначні. Але всі вони допомагають нам віднайти правильний шлях, показують, що варто поліпшити або змінити. Не помиляючись, не дізнаємося, над чим повинні попрацювати?
Помилки супроводжують нас упродовж всього життя, кожна з них містить у собі потенціал, який стає нам у пригоді дорогою до самовдосконалення. Відомий американський письменник і сценарист, Джордж Мартін одного разу сказав: «Коли не робиш помилок, перестаєш удосконалюватися». Це дійсно так, недарма і народна мудрість стверджує, що на помилках вчаться.
Самовдосконалення — це постійна і безперервна робота над собою, всебічний розвиток своєї особистості з метою реалізації своїх уявлень про ідеал. Воно полягає у самовихованні, самоосвіті, самосвідомості, самоконтролі та самопізнанні. Вдосконалюючись, ми стаємо на крок ближче до успіху, а, як відомо, щоб його досягнути необхідно подолати безліч різноманітних перешкод і набити чимало синців. Ці синці і є нашими помилками, і якщо вони не приводять до наслідків — вони нас нічому не вчать.
Багато людей мають страх перед помилками, але їх не треба боятися. Помилки — це досвід, їх потрібно аналізувати і робити певні висновки, щоб не наступати на одні і ті ж граблі двічі. Не помиляється лише той, хто нічого не робить. Неможливо прожити життя, не зробивши жодної помилки. Якщо в тебе щось не виходить — варто знайти причину, зрозуміти, що тобі заважає і що необхідно зробити задля того, щоб поставлена мета була досягнута. Самовдосконалення — це зміни, які допомагають нам пристосуватися і подолати помилки, або, навпаки, змиритися з ними та рухатися далі.
Чим більше перемог, тим більше помилок. Часто саме невдачі можуть привести нас до успіху, варто лише не здаватися. Так, наприклад, Білл Гейтс, який зі шкільних років захоплювався комп’ютерами і програмуванням, ще навчаючись у коледжі разом із своїм другом, спробував створити свою першу компанію, яка мала розробляти програми для управління дорожнім рухом. На жаль, компанія не досягнула успіху і незабаром була закрита. Проте, це лиш надихнуло майбутнього мільярдера і через кілька років на світ з’явилася легендарна фірма «Microsoft».
Таких прикладів багато і, всі вони доводять, що помилки — це не завжди погано. Адже вони роблять нас мудрішими, змушують думати, перш ніж щось зробити, стають невичерпним джерелом досвіду і знань, сприяють підкоренню нових вершин і мотивують нас ставати краще з кожним днем. Якби в нашому житті не існувало помилок, чи було б воно таким цікавим та захоплюючим?
Карина КОВАЛЬ, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”