“Найскладніше почати діяти, все інше залежить тільки від наполегливості”, – казала колись американська авіаторка Амелія Ергарт.
Кожна людина – частина суспільства, міста, держави, людства – частинка нашої рідної, і на жаль, забрудненої планети.
“Якщо ти хочеш чисте повітря – використовуй велосипеди для подолання шляху або йди пішки – повітря буде забруднюватися набагато менше. Це корисно і для здоров’я, і для планети”, — таку відповідь на моє питання: “Що потрібно робити для збереження чистого повітря?” — дала 22-річна Аліна. Велосипедні прогулянки суттєво поліпшують загальний емоційний стан людини, відволікають від різних проблем. А ось ходіння пішки, як зазначають експерти, найбільш безпечний вид фізичної активності для будь-кого.
А як же ми можемо власноруч дбати про навколишнє середовище ? Це просто.
- За можливості купувати переробляючи або підлягаючи переробці продукти.
- Не кидати сміття у водойми, на сушу тощо.
- Збирайте та переробляйте газети (в цьому випадку я маю на увазі відносити газети до збору макулатури у вашому районі або місті) або використовувати в інших цілях. “Наприклад, якщо овочі ще не дозріли, — каже 59-річна Іванна, — їх можна загорнути у газети та поставити на підвіконня”.
- Не залишайте воду під час чищення зубів. Економте, зберігаючи воду.
- Не приймайте ванни. Швидко прийміть душ. За статистикою більшість сімей мають ванну-душ. Тож чому б не скористатися цим, та, хоч для того, щоб, як і в 4-му пункті, заощадити воду. Приймаючи душ, людина використовує в середньому приблизно в 3 рази менше води, ніж купаючись у ванні. Робіть висновки.
- Не залишайте ввімкненим світло, виходячи з кімнати. Знову починаю з того, що заощаджувати ви тепер зможете світло. Як це допоможе дбати про навколишнє середовище? “Завдяки економії електроенергії люди скорочують споживання природних ресурсів, таким чином зменшують викиди шкідливих речовин у атмосферу”, — розповів 20-річний Артем .
- Не замінюйте зошит, поки він не буде повністю заповнений. “Окрім того, що для отримання паперу вирубують ліси, під час відбілювання та отримання паперу в повітря викидається багато шкідливих речовин, такі як свинець, хлор, фтор, що можуть через деякий час спричинити появу хвороб”, – зазначила вчителька хімії Олександра Павловна.
- Не купуйте продукти в пластикових контейнерах (використовуйте пляшки, коробки, пакети). Навіть діти знають, що пластик – це зло не тільки для флори та фауни, а ще й для людського здоров’я.
- Посадіть дерева і квіти. Біля під’їзду, дому; на дачі, вдома на балконі, у кімнаті, у саду – садіть рослини, але враховуйте багато факторів, наприклад, чи дозволено садити що-небудь в обраному місці і чи дозволяє це ґрунт, на якому ви хочете щось посадити.
Я думаю, що ми можемо допомогти врятувати Землю багатьма способами. І я вірю, що ми це зробимо – ми захистимо нашу планету!
Анна СОРЖУК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”