Підлітки – захоплення, прагнення та підтримка

19.01.2022

Діти й підлітки мають дуже багато можливостей для саморозвитку. Одними з них є книги та інтернет, які можуть допомогти молодому поколінню дізнатися щось нове та цікаве. Але судячи з мого спостереження, більшість сучасних підлітків не особливо бажають розвиватися та пізнавати щось нове. Вони вже не докладають достатньо сил заради здобуття вищої освіти та справді гарної роботи.                                              

У школі приблизно 60% учнів більше зацікавлені в моді, чужих історіях у Інстаграмі, палінні, випивці. Оскільки діти від народження починають рівнятися на дорослих, то  чим далі, тим сильніше вони хочуть бути схожими на своїх батьків. Вони вважають, що коли курить дорослий, то це престижно. А якщо дорослий п’є  у великій компанії, то він популярний.

У наш час популярність грає велику роль у житті підлітка, бо ніхто не хоче бути самотнім, без друзів і людей, яким буде також цікаво те саме, що і йому. Дуже часто через це, діти які мають якісь незвичайні захоплення, як, наприклад любов до біології, чи зологіі, через страх залишитися на самоті починають підлаштовуватися під ту кампанію, яка є дуже популярною. І починають вести тебе так само як вони, бо бояться, що якщо хтось дізнається про їхнє захоплення, то буде сміятися із нього, гнобити. В такий час потрібно підтримати дитину та показати, що її захоплення не є чимось незвичним, над чим можна насміхатися.

Батьки повинні давати добрий приклад своїм дітям і підтримувати, якщо над захопленням їхньої дитини сміються. Навіть якщо хтось із сімʹї курить, потрібно пояснити дитині, що це погано і не є тим, що зробить тебе більш популярним і улюбленцем в компанії. А ось якщо дитина буде розвивати своє захоплення або талант, то саме це зможе допомогти їй майбутньому знайти роботу, на якій їй захочеться працювати. Яка їй буде до вподоби і не буде викликати негативу і самобичування.

Гарний одяг, зачіска, паління ніколи не зробить з дитини справді гарної людини, якщо в ній самій не буде індивідуальності та розуму. У кожному з нас є щось, що відрізняється від інших. І саме це зернятко потрібно вирощувати у собі з самого дитинства. І шукати людей, яким ти будеш подобатися справжнім, а не скопійованим з усіх інших.

Поліна АЛЮШИНА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 49

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *