Переваги та недоліки роботи на фрілансі

17.10.2021

Переваги та недоліки роботи на фрілансі

Знаєш, як зрозуміти, чим ти хочеш займатися? Виключити варіанти, які тобі точно не підходять. Багато професій передбачають можливість працювати віддалено. Для когось це оптимальний варіант, а для когось – ні. Давайте поговоримо про таку віддалену роботу як фріланс.

Слово freelancer складено з двох слів: англ. free — «вільний» та lancer, — «копійщик» (кавалерист зі списом). В середні віки фрілансерами називали воїнів, що воюють за наймом. Зброя фрілансерів належала тільки їм, тобто «фрілансер» може бути перекладене і як «вільний стрілець». Слово freelancer вперше вжито Вальтером Скоттом у романі «Айвенго» — для позначення середньовічного найманого вояка.

Ну а тепер, про те,  що таке фріланс?

Перша згадка була в романі “Айвенго”. Так хто ж такий фрілансер, як такий у сучасному світі? Це людина, яка пропонує свої послуги на спеціалізованих ресурсах через приватні оголошення. Раніше це робилося в газетах, тепер на онлайн-ресурсах, різних веб-сайтах, за допомогою сарафанового радіо і, звичайно ж, користуючись особистими зв’язками. Усе це логічні речі, які відбуваються для пошуку роботи будь-якого виду.

Так, які ж переваги є у фрілансера?

  • Звичайно, найголовніше це незалежність ні від кого, вільний робочий графік і можливість працювати вдома. Тобто комфортний стан для виробництва тієї чи іншої послуги.
  • Наступне, це порівняно низький поріг для початку свого власного бізнесу. Тут теж зрозуміло чому: ти працюєш сам на себе, а з витратної частини – комп’ютер, стіл, платежі, які є, плюс – на попити і поїсти. Великою перевагою роботи на себе є той факт, що у вас є можливість предметно розмовляти з замовником. Якщо говорити в порівнянні з офісним персоналом, то часто людина в офісі виконує не завжди властиві її посади функції і при цьому виконує ще частину роботи інших людей.
  • Часто, але не завжди, до переваг можна віднести комфортні умови праці – це своє робоче місце, одяг, харчування, дауншифтинг, або навпаки подорожі в інші країни. Знову ж таки, створення оптимального балансу між сім’єю, оточенням і роботою. Тобто людина може собі дозволити працювати в той час, коли їй зручно, і частину часу витрачати на своїх близьких.

Які недоліки існують для фрілансерів?

  • Одним з головних мінусів є необхідність самому шукати нові замовлення. Це витрати за часом, а також прямі фінансові витрати, тому що біржі теж хочуть їсти, і вони живуть на гроші від платних преміум-акаунтів і рекламних місць, які оплачують як фрілансери, так і замовники.
  • Що стосується доходу, то він вкрай нерівномірний в порівнянні з системою офісних авансів і розрахунку при роботі, через що необхідно планувати власний бюджет, тому як місяць від місяця дохід буває різний, і можна заробити в один місяць 10 тисяч гривень, а в іншій – 100 тисяч гривень. Ось чому необхідно все грамотно планувати.
  • Для деяких людей робота на фрілансі просто не підходить, тому що в якісь моменти можливий нервовий зрив. Їм, звичайно ж, підходить тільки робота в офісі, але це досить вузьке коло осіб.
  • Ще одним мінусом можна назвати необхідність вести власну бухгалтерію, щоб розуміти, платити податки чи ні, скільки прийшло і скільки пішло грошей, скільки витратив на своє просування і так далі.
  • Деяким потрібні додаткові зусилля для самостійного управління часом і собою: немає, по суті, ніяких гарантій ні для чого. Ні лікарняних листів, соціальної страховки або профспілок. Знову ж, медстраховка – штука серйозна, і якщо людина захворіла, то в багатьох країнах вона оплачує страховку і лікування сама. Також, в залежності від пенсійної системи в багатьох країнах фрілансери самі вносять пенсійні відрахування.
  • Знову ж таки, існує високий ризик шахрайства або недобросовісних дій з боку замовника, які можуть виникнути незалежно від того, який договір був укладений.

Хочеш ти працювати на фрілансі чи ні, вирішувати тільки тобі.

Анастасія ЮЗЬВАК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 17

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *