«Не в силах помирати, але й не в змозі жити далі»

10.06.2021

«Не в силах помирати, але й не в змозі жити далі»

Депресія – одне з найнезрозуміліших і найрозмитіших понять сучасної цивілізації. З одного боку, люди кажуть, що страждають на депресію, коли в них поганий настрій або коли вони не бачать виходу з якоїсь життєвої ситуації. З іншого – лікарі побоюються цього терміну, оскільки для них депресія – це руйнівне захворювання.

Депресія – це не спосіб описати свій сьогоднішній настрій, це хвороба. Сум – це нормально, депресія – небезпечно. Депресія поширена майже у всіх країнах світу:на неї страждає понад 300 мільйонів людей. Але ці данні стосуються тільки цивілізованих країн, де правильно ведеться діагностика хвороб і статистика захворювань.

Чимало фахівців розцінюють депресію як епідемію світового масштабу. За статистикою чотирьох останніх поколінь, кількість людей, які страждають на депресію, з кожним разом збільшується на 25%.Дослідники в галузях антропології та кроскультурної психіатрії висунули теорію про те, що людство просто не встигло еволюційно розвинутися слідом за технологічними змінами, і, як наслідок, наш організм постійно перебуває у стані стресу. І депресія є відповіддю нашого “старого” мозку на “нове” життя.

У депресії є декілька видів симптомів – це тілесні симптоми , фізіологічні симптоми та емоційно-когнитивні симптоми. Якщо у тебе є хоч один із цих симптомів, це означає що ти у депресії. А як боротися з депресією я зараз розповім.

Перший, але не найкращий метод, це алкоголь. Я не підтримую цей метод, адже він  і шкодить здоров’ю, і не є дієвим.  так і не дієвий бо діє не довго. Другий і більш дієвий спосіб – це займатися улюбленою справою, наприклад, вишиванням, малюванням, можливо, хтось любить займатися спортом і це його відволікає від різних поганих думок. А якщо тобі і це не допомагає, можливо, допоможуть прогулянки на свіжому повітрі.

Гостра реакція психіки на стрес є токсичною для організму. Гормональний фон приходить у стан дисбалансу, що збільшує кількість захворювань, які раніше зустрічалися набагато рідше.

Цивілізація породила нові та модифікувала старі захворювання. Діабет, атеросклероз, астму, алергії, ожиріння, онкологію останніми роками стали діагностувати частіше. А депресія – супроводжуватися тривожними розладами.

Люди не пристосовані до силових тренувань у закритих приміщеннях, поганого сну,соціальної ізоляції. Останні мої дослідження також наочно показують, що заміна реального спілкування на спілкування в соціальних мережах і постійний доступ до інформації значно підвищують ризик виникнення депресії.

Христина КІНАХ, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 81

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *