Найпрекрасніше в природі – відсутність людини

14.04.2023

Єдине величезне царство на планеті – природа. Ніхто і ніщо не зрівняється з її потужними силами і чарами, з її унікальними і незмінними святими законами і правилами. Природа – це різноманітна казка. Кожен для себе уподобав улюблену пору року, певну країну з особливим географічним положенням та фаворитними кліматичними умовами, любий куточок відпочинку, батьківську хату, золоте поле пшениці, сивизну туманів,  голубінь глибоких рік, неймовірну красу зоряного неба, гомін лісів і гаїв та свіжість морського прибою. Чому я сміливо назвала природу казкою? Є дивовижні місця на планеті, які так і приваблюють палкий погляд людей, залишаючи в їх думках найпрекрасніші спогади. Люди підсвідомо потрапляють у фантастичний світ, милуючись красою краєвидів.

Ми не уявляємо, наскільки унікальна та незвичайна природа світу.  Скільки ще незвідних таємниць навколишнього середовища існує, які загадки вона ховає за своїми чарівними крилами.

Природа підвладна створити нове життя. І найкращим її витвором є людина, наділена здібністю любити, творити, мріяти, навчатись і самовдосконалюватися. Серед нас, людей, є ті, хто присвячує своє життя природі, намагаючись їй допомогти усіма своїми силами і ті, хто максимально нехтує чистотою довкілля. Бажаючі опанувати навколишній світ, підлаштувати його під себе, змінити закони світу спричиняють природі невиправних збитків. Отак і з’являються екологічні проблеми. Думаю, що особи, які мають бажання підкорити природу, скоріше підлаштуються під її незмінні істини. Тарас Григорович Шевченко стверджував: “Вільний художник настільки ж обмежений природою, що його оточує, наскільки природа обмежена своїми вічними сталими законами”.

На жаль, люди корисливі. В їхніх думках панують тільки матеріальні цінності, кар’єра та власні амбіції. Вони зосереджені на своїх принципах і власному комфорті. Створюючи нові технічні винаходи, більш зручніші способи для свого життя, люди забувають про навколишнє середовище, яке тільки страждає від цих новітніх “вдосконалень”.

Візьмемо до прикладу зручний для людства спосіб пересування – транспорт. Але для природи – це жахливі вихлопні гази, які приносять шкоду і пришвидшують процес забруднення повітря.

Багато людей, особливо правляча верхівка, зациклені на загарбанні інших земель, починають війни, знищення всього живого. І вони не усвідомлюють, що воєнні дії згубно впливають не тільки на природу, але і на людство.

“Чого хвилюються народи
І люди замишляють зло?
Хто їм сказав: “Вінець природи?”
Хіба для них її чоло?”

Ліна Костенко.

Живучи в епоху розквіту техніки і науки, ми стаємо свідками занепаду святого природного багатства!

Прекрасною можна назвати ту місцевість, яка ще не зачеплена рукою людини, не окинута нашим оком, а залишаються непорушним місцем існування на нашій планеті.

 

Карина ТОВПИГА, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 118

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *