Навіщо вивчати власну історію?

25.03.2023

«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього», – писав Максим Рильський. Я повністю згодна з цим висловом і впевнена, що багато людей також, особливо ми всі, переконалися в цьому після 24 лютого. Цей день перевернув життя кожного, адже розпочалось повномасштабне вторгнення Росії на територію України.

Незнання історії робить нас несвідомими людьми. Необізнане суспільство легко обманути та заплутати. Ми повинні вивчати свою історію задля багатьох причин.

По-перше, кожен з нас зобов‘язаний пам‘ятати та шанувати боротьбу нашого народу за незалежність і свободу, яка продовжується і зараз.

По-друге, ми повинні знати і усвідомлювати, звідки бере початок наше коріння.

По-третє, мусимо розуміти, де є фейкові новини, де нас хочуть обманути, де нам розповідають неправдиві історичні факти.

Багатьох людей не цікавить історія власного народу саме через нудне подавання інформації в підручниках. Але головною метою вивчення історії є належне освоєння знань про історичні події, які важливі для кожного з нас, а не зазубрювання дат. І дійсно, велика частина суспільства тільки тому не дізнається дуже багато про своє минуле. Боротьба за незалежність та свободу відбувається не тільки на фронті. Вона триває і в тилу. Кожен з нас повинен інформаційно відстоювати правдиву історію та запобігати поширенню фейків.

Минуле – це досвід, який нам потрібно знати і пам‘ятати для того, щоб не повторювати своїх помилок і будувати щасливе майбутнє. Особливо зараз нас намагаються заплутати. Росія через пропагандистські ЗМІ намагається вплинути на суверенність України, повернути її під імперське крило, за допомогою перекручених історичних  фактів. Тому нам необхідно бути пильними, щоб ніхто не зміг нас обманути, адже ми знаємо правду. І взагалі я думаю ні для кого не секрет, що Росія не федерація, а імперія. А імперія існує тільки через постійне загарбання нових територій. Тому ми повинні зупинити Росію, адже вона просто так не зупиниться.

Отже, вчіть історію власного народу. І тоді ніхто ніколи не зможе нас зламати.

 

Валерія КОРНИЛО, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 21

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *