Навіщо вивчати власну історію?

23.01.2023

Навіщо вивчати власну історію?

Історія – наука, яка вивчає минуле людей та їхнє життя, покладаючись при цьому на письмові та матеріальні свідчення минулих подій.  Вона є основним сховищем інформації. Завдяки цьому ми зможемо дізнатися про події на нашій планеті. Без історії ми б забували, хто що винайшов і придумували все від початку.

Наприклад, про те коли були засновані країни, що з ними сталося через багато століть. Але історія не тільки для того, щоб знати різні держави, а й саме елементарне – хто створив перший автомобіль, велосипед, поїзд, літак; хто перший полетів у космос або ж відкрив якийсь материк чи острів. А ще історія – це дуже захоплююче, адже люди колись не жили так, як зараз. Напевно, всім цікаво, як вони йшли до цього успіху, як створювали перші школи, щоб навчатись, різні професії, будівлі. Історія тісно пов’язана з іншими науками, наприклад з літературою. Ми можемо відчути дух тих людей, які жили в доби Середньовіччя, Відродження, Бароко, Класицизму, Просвітництва, Романтизму, Реалізму…

Важливо знати історію рідного краю. Як правило:”Не знаєте минулого – не можете жити майбутнім”. Для народу його історія – це не просто минуле, це його душа, серце. Тільки вона нам відкриває нові світи, показуючи старі. Історія не стоїть на місці з кожним днем вона розширюється, поглиблюється, стає багатшою. Ми самі робимо її, передаючи з покоління в покоління. Наша країна багата на історію. Вона перейшла через важкі муки та перешкоди. Українці неодмінно мають знати, якими були їхні предки. Всім відомо, що наша нація не тільки трудолюбива, але й волелюбна. В усі часи наш народ завжди славився здобуттям омріяної незалежності, свободи. Та багато хто пригнічував нас, хотів знищити. На жаль, ця ситуація продовжується до теперішніх часів. Але ми – українці і нас побороти дуже важко, це нам передано від наших прадідів та праматерів. Вони залишили свій слід в історії. Багато хто з них написав влучні цитати:

 

“Мужність не дається на прокат” Ліна Костенко

“Терпи, терпи – терпець тебе шліфує” Василь Стус

“Лиш боротись – значить жить!”Іван Франко

 

Історія допомагає людині стати мудрішою, виховує любов до Батьківщини, патріотизм.

 

Анна-Марія ТИХОЛІЗ, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 17

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *