Навіщо вивчати власну історію?

22.01.2023

Навіщо вивчати власну історію?

Це питання нині дуже актуальне. Невже історія так важлива? Зараз спробуємо дізнатися.

Я впевнена, що кожного з  нас, хоч раз житті, під час шкільного уроку історії,  дратувала ось така думка: нащо ж це вивчати?!

І дійсно відповідь на це питання знайти доволі-таки важко. Але час іде, події в країні змінюються і ми розуміємо, що занадто мало знаємо про свій дім. Чому це важливо? Тому, що ми майбутнє нашої Батьківщини! І хто, як не ми повинні піклуватися про це?

Звісно, ми йдемо вперед, стаємо більш цивілізованими, відкриваємо для себе нове. І здається, що історія — це надлишок минулого, про який варто забути. Це лише крок, який вже давно пройдено.  Авжеж, для когось, хто так думає, це може здаватися правильним рішенням — не вчити історію, але ці знання допомагають уникнути помилок, які вже були допущені багато століть тому. Взагалі, основна перевага історії в тому, що вона дає можливість вчитися на чужих помилках і ми повинні враховувати це у своїх роздумах про важливість цього предмету.

Без історії Україна втрачає своє особливе значення, свою незрівнянність та неповторність серед інших країн. Чи буде Україна такою, яка вона є зараз, без свого історичного минулого? Я вважаю, що ні, тому, що немає майбутнього у тієї країни, яка не вивчає уроки свого минулого, бо історія має тенденцію повторюватися. Багато досягнень і відкриттів були зроблені, завдяки досвіду українців в давнину і без них ми не змогли б досягнути усього того, що в нас вже є.

Окрім цього, історія важлива тим, що ми детально вивчаємо життя наших предків, їх героїчні подвиги та досягнення задля процвітання не тільки їхнього, а й нашого зараз життя. Багато війн бачили українці різних поколінь, але наш мужній народ ніколи не здавався, не здається і ніколи не здасться ворогу. І завдяки цьому, завдяки незламності наших людей зараз і багато років тому ми можемо жити в нашій незалежній Україні.

 

Аліна СЕПТАРОВА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 15

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *