Навіщо вивчати власну історію

27.09.2022

Навіщо вивчати власну історію

Навіщо вивчати власну історію? Це питання викликає безліч дискусій. Одні люди переконують, що це потрібно, інші – стверджують протилежне. Хтось каже, що історія – це надзвичайно важливо, а хтось доводить, що ні. Давайте розберемося разом.

Я наведу декілька фактів, чому потрібно вивчати власну історію. Отож, деякі з них. Події, які відбувалися у минулому, мають здатність повторюватися у майбутньому. Недарма хтось із великих сказав: історія розвивається за спіраллю.  Наприклад, пандемії: чуми 1347р., холери 1817р., іспанського грипу 1918р., коронавірусу  2020р. Можна з легкістю помітити циклічність. Наступне, потрібно знати власне походження. Ми живемо в час, коли це є обов’язковим. Досліджуючи свій рід, ми впевнено можемо сказати, що наші предки жили тут споконвіку і не були частиною тієї чи іншої держави. Росія знищує нашу історію, щоб ми не ідентифікували себе, як українці, адже ми будемо тоді не братніми народами. Агресор не зможе казати, що територія України є його історичною власністю, яка у певний момент стала самостійною. Недарма у народі кажуть: “Без роду, хоч з мосту та в воду“. Також, завдяки минулому можна уникнути помилок у майбутньому. За допомогою історії ми розвиваємося, дізнаємося цікаві факти, вивчаємо різних особистостей. Ми аналізуємо певні політичні кроки. Також завдяки історії виховується патріотизм; любов до свого коріння. Він сприяє зміцненню держави.

Я вважаю, що кожна людина повинна мати хоча б базові знання з історії своєї країни. Ми зможемо аналізувати, вчитися, розвиватися, уникати помилок, наслідувати. Завдяки історії ми можемо передбачити майбутнє, бо вона циклічна. Багато відкриттів було зроблено завдяки досвіду предків.

Тепер ви зможете зрозуміти навіщо ми вивчаємо історію. “Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього“,— М. Сервантес.

 

 

Марта НАЙСИК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 27

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *