Навіщо вивчати власну історію?

23.09.2022

Навіщо вивчати власну історію?

Історія – досить цікавий предмет, який нерідко постає темою суперечок та дискусій. У той час, як дорослі обговорюють різні історичні періоди та порівнюють їх із теперішніми часами, більшість підлітків не може зрозуміти: навіщо ж вони це роблять? Тож розберімося, чому потрібно вивчати історію своїх предків та які висновки вона змушує нас зробити.

Почнемо з того, що є предметом вивчення історії. Безперечно, це певні періоди із минулого, визначні події та відомі особистості. Усі ці аспекти відігравали вагому роль у розвитку різних держав. Саме тому можна зробити висновки, що уроки історії присутні у шкільній програмі не просто так. Вони дають можливість зрозуміти, чому деякі країни вважаються більш розвиненими і як потрібно діяти, щоб досягти їхнього рівня.

Також варто згадати, що без минулого немає майбутнього. Є одна річ, яка завжди залишається після пережитого – досвід. Здавна наші предки передавали майбутнім поколінням певні цінності, знання та звички, а це все і сформувало нашу власну історію та культуру. Саме завдяки цьому ми існуємо окремо від інших народів. Так, саме традиції та історія роблять нас неповторними, єдиними, незалежними.

Безсумнівно, наш народ пережив досить багато різних важливих подій, а також відігравав значну роль у великих війнах та вагомих битвах. Було би дуже сумно, якби сучасне покоління не знало, якою ціною наші предки досягли того, що у нас є зараз. Я вважаю, що ми повинні знати своїх героїв та берегти пам’ять про них, а також виховувати цю повагу у майбутніх поколінь. Більше того, потрібно цінувати і те, що наші предки зробили для нас, їхні старання, працю та самовідданість. Вони заслужили шанобливого ставлення, тому ми маємо зробити все, щоб їхні зусилля не були марними.

А тепер хотілося б перейти до найбільш важливої причини, чому потрібно вивчати власну історію. Її можна описати влучною цитатою американського філософа та письменника Джорджа Сантаяни: ”Ті, хто не пам’ятають минуле, приречені проживати його заново”. Прикладом цього можуть бути Перша та Друга світові війни, конфлікти між Україною та росією, жахливим наслідком яких стала війна. Таких свідчень багато, але суть одна: до тих пір, поки людство не засвоїть уроки минулого, ми будемо повторювати свої помилки знову і знову. Саме тому нам потрібно вивчати історію, щоб більше не наступати на ті самі граблі. У наш час досить велика увага приділяється тому, щоб учні вчилися на помилках своїх предків та запобігали їх повторенню. На мою думку, якщо сучасне покоління буде успішно засвоювати ці уроки, то наша країна має великі шанси на розвиток та розбудову.

Підсумовуючи, хотіла би зазначити, що причин для вивчення власної історії досить багато, але передусім це шлях до всебічного розвитку особистості. Отож раджу цікавитися історією і не забувати, що одного дня Ви самі можете стати її частиною.

 

Вікторія СКОВРОНСЬКА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 6

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *