Навіщо вивчати власну історію?

21.09.2022

Навіщо вивчати власну історію?

Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців

О. Довженко

 

Історія – це досить широке поняття. Адже можна вивчати історію всесвіту, історію людства загалом чи історію певної речі. І кожна із них є по-своєму важливою. Але у цій статті я хотіла б звернути увагу на потребу знання розвитку української держави.

Історія- це наша культурна спадщина.

Ми не завжди усвідомлюємо, наскільки залежні від історії, допоки вона не наздожене нас. Молоде покоління обирає нехтування власною історією, мовляв це зовсім не цікаво і не потрібно. Події минулого уже не є актуальними. Яскравим прикладом є події сьогоднішнього дня. Коли одна держава, яка є повністю необізнаною нацією, вирішила підбудувати історію під себе, щоб виглядати володарем імперій. Кожен із нас повинен знати історію своєї країни. Це впливає на велику кількість аспектів нашого життя. Хто з нас, не знаючи її, зможе пояснити, чому українці так шанують землю, а працю на ній називають священною; чому вінок і писанка мають таке глибоке символічне значення для нашої культури; чому ми настільки сильно жадаємо свободи, і не боїмося висловлювати свою думку. Історію потрібно вивчати, тому що це не тільки наше минуле, це найбільший скарб, наш фундамент. Як можна дивитися в майбутнє, виховувати нове покоління без усвідомлення свого коріння! Адже хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього.

На мою думку, минуле – це досвід, який передається нам із  покоління в покоління. Ми й сьогодні продовжуємо творити історію, яку будуть вчити наші правнуки. Стаємо частиною нового переломного моменту для нашої країни. Я щиро сподіваюсь, що ми, нарешті, пізнаємо те, що мали вже давно вивчити, закінчимо наступати на ті ж самі граблі раз за разом. Історія українців була складною, проте, незважаючи на серйозні випробування, ми не втратили гідності, не вклонилися тим, хто хотів відібрати у нас свободу. Ми повинні пишатися своєю історією.

 

Софія ПИЛИПІВ, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 14

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *