Навіщо вивчати власну історію

05.08.2022

Навіщо вивчати власну історію

Історія супроводжує людину впродовж усього життя, хоча ми цього й не помічаємо. Саме тому суспільство часто не усвідомлює важливість свого минулого. Ось я часто чую від людей: «Навіщо вивчати історію? Ті події в минулому, вони не актуальні». Чи справді це так?

Колись Олександр Довженко сказав: «Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців». Дійсно. Історія вчить нас жити, допомагає знайти правильний шлях. Вона наближає до далекого, але якогось знайомого світу. А все тому, що історія — циклічна. Події не залишаються в минулому, вони постійно повторюються.

Життя наших предків — це своєрідна низка джерел. Людська душа завжди однакова, тому ми схильні повторювати одні й ті ж помилки. Хоча, можливо, це ще й тому, що деякі вчорашні та сьогоднішні правителі применшують значення історії. А минуле — це досвід від батьків, дідів, прадідів для тих, хто починає свою стежину, аби не йти в життя «сліпцем». Тому важливо, щоби сучасне покоління аналізувало дії предків і вчилося не повторювати їхніх помилок.

Історія — це безцінний інструмент для розуміння сьогодення. Вона допомагає людині стати мудрішою. Вивчаючи минувшину, Ви впевнено вибудовуєте своє майбутнє. Погодьтеся, неможливо виховати свідому особистість, коли вона не поважає власну ж історію. Адже, за словами Максима Рильського, «хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього».

Основи кожної цивілізації, кожної країни — у її історії. А країна — це… люди. Це ми. І якщо ми зневажатимемо історію своєї Батьківщини, то втратимо всі культурні надбання, традиції, звичаї, свій український дух. Втратимо й повчальну літературну спадщину. Наша нація існує тільки завдяки тому, що впродовж століть предки вимолювали й боронили її. Діди-прадіди зберегли Україну для нас, для нащадків. Вони дали можливість сучасному поколінню вільно дихати і впевнено стояти на рідній землі. І тепер українці просто не мають права втратити свою Батьківщину, мову й культуру. Адже предки віками боролися за Україну, вмирали за неї… І виборювали вільне життя та світле майбутнє для нас.

Історія є берегинею нашого походження. Важливо знати не лише минуле рідної країни, а і своєї сім’ї. Рід — це основа, яка надійно тримає й не дає впасти. Саме він додає Вам сили впродовж життя. Людина без роду, як квітка без коріння. Тому кожному варто поглиблювати знання про своїх дідів, прадідів, прапрадідів і передавати історію з покоління в покоління. Тоді роди будуть міцні. І країна буде міцна.

Настали скрутні часи. Батьківщина потерпає в огні від лап злого ката. Ворог хоче відібрати в нас можливість існувати. Щодня гинуть люди. Багато людей. Але ми твердо й упевнено стоїмо на своїй землі, боронимо рідний край словом і зброєю, як боронили наші предки. Я вважаю, що настав той час, коли кожен українець розуміє важливість свого минулого. Історія — це коріння нашого народу, за яке ми маємо триматися, аби зберегти свою країну. Згуртованість, патріотизм і палка любов до України допоможуть здобути перемогу, яка гарантує світле й мирне майбутнє нащадкам.

Пам’ятайте своїх предків, але пишіть власну історію.

 

Ольга ТИМЧУК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 27

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *