Навіщо вивчати власну історію?

19.09.2021

Навіщо вивчати власну історію?

Дуже часто від школярів, своїх друзів,  я чую такі вислови: «Навіщо вивчати те, що було до нас?»; «Як знання про те, хто керував державою в 1000 роках допоможе нам працевлаштуватися?». Чи не так? Я хочу довести, що історія є невід’ємною частиною навчання молоді.

Якщо ми проаналізуємо всі проблеми, від початку існування людства на нашій планеті, можна буде легко зрозуміти, що за цей час відбулося багато позитивних та негативних подій. Останні залишаються у пам’яті довше. Це було доведено вченими в університеті Огайо в 1998 році. До експерименту долучили 25 чоловіків, яким показували негативні та гарні картини. Негативні емоції довше хвилювали учасників експерименту.

Пригадаємо події від появи СРСР і до його розпаду: «Голодомор»; Друга світова війна; Холодна війна і багато іншого, всі вони помітно вплинули на розвиток суспільства, ми їх досі пам’ятаємо. Перечитавши історію Київської Русі, її можна довго обговорювати.  І це тільки історія декількох країн, про світову і казати нічого.

Так все ж таки, для чого нам необхідно вивчати історію? Щоб не повторити проблем із минулого. Чітке розуміння циклічності подій дозволить обачніше планувати свої теперішні кроки.  І йдеться не лише про історію власної країни, але й про світову.

На мою думку, історія є важливою частиною свідомості людини, яку вона не повинна ніколи забувати і постійно вивчати. Людство це розуміє і продовжує розвиток, вивчаючи нашу еру та історію до нашої ери. А учням знання історії допоможуть успішно скласти ЗНО.

Єгор ВЕРБА, випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 33

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *