Навіщо вивчати власну історію

30.07.2021

Навіщо вивчати власну історію

Кожна людина має власну історію.  Навіщо ж її знати?

Життя зародилося більше трьох мільярдів років тому. Уявіть собі, скільки всього відбулося, поки вас не було на світі! Отже, перша причина вивчити власну історію – дізнатися багато неймовірного про свою країну, предків та людство. Колись того, хто не знав свого походження, не вважали повноцінною людиною. Кожен мав знати свій родовід до сьомого коліна. Адже саме так формується генетична пам’ять та шанобливе ставлення до своїх коренів.

Другою причиною є обізнаність. Якщо ви будете знати, з чого все починалось, звідки походить ваш рід, які події відбувалися у вашій країні, то це буде корисно ще й для інших, адже цими історіями можна поділитися і таким чином зробити людей більш обізнаними.

Третя причина – зрозуміти, хто ти. Знаючи про своє минуле, ви можете пізнати себе. Думаю, так і є, адже це частинка вашого життя.

Четверта причина – розуміння. Коли ти знаєш про всі події, які відбувались раніше, можеш зрозуміти, чому в сучасному світі зараз все так влаштовано. Наприклад, чому продовжуються війни, чому навіть коли пройшло багато часу, ми все одно іноді повертаємося до подій з минулого.

Неодноразово зверталися до теми знання власної історії  різні відомі люди. Поет Максим Рильський казав: «Хто не памятає свого минулого, той не вартий свого майбутнього». Ще один латинський поет Стацій писав: «Завжди пам’ятай минуле». Відомий філософ Цицерон також висловив свою думку: «Той, хто не знає свого минулог, залишається дитиною». Отже, навіть видатні люди закликають вивчати власну історію.

Існує багато мотивів, які спонукають людей до того, щоб дізнаватися більше про свої корені, минувшину держави, в якій проживають. Потрібно, щоб ви самі прагнули розширити свої знання, а моя стаття підштовхне вас до цього. Можливо когось це мотивує стати справжнім істориком або просто людиною, яка справді знає, з чого все починалось на Землі. Цікавтесь власною історією та минулим, адже без нього не буде майбутнього.

Валерія ПОЛУБІНСЬКА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 52

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *