Навіщо вивчати історію

28.06.2022

Навіщо вивчати історію

Наше минуле, хроніки, спогади, розповіді бабусь – це все можна назвати одним словом “історія”.

Мабуть, кожен із нас запитував, навіщо згадувати про те, що вже відбулось, пройшло. Я також один час так думала, але змінила свою думку. Тому що історія відкриває минуле. З неї ми дізнаємося про життя своїх предків, про їхні звичаї, традиції, обряди.

Наші предки залишили нам велику історичну спадщину – це пам’ятки, скульптури, замки, бібліотеки. Все це для нас є важливим і цінним.

Подорожувати, відвідувати історичні місця, порівнювати наше життя і життя давніх людей, вивчати свій родовід – це цікаво, тому що історія є незвичайною, таємничою, відкриває нам багато секретів.

Легенди, байки, міфи, казки – це все невід’ємні частинки нашої історії, яку кожен повинен знати і не забувати.

На мою думку, кожен із нас має свою власну історію і кожен із нас створює про себе пам’ять. В одних вона вічна, як у  Тараса Шевченка, нашого славетного українця, в інших її навіть не хочеться згадувати. З кожною хвилиною історія стає все ширше та цікавіше.

Багато людей вважає, що не потрібно згадувати про цих дикунів, які жили до нас, які не мали телефонів, одним словом були не цивілізовані. А вони вже люди розумні, їм не потрібно вчитися, вони краще посидять в соцмережі, там цікавіше.

Я вважаю, що минуле – це те з чого ми починаємо, і те, що дає нам змогу вчитися на чужих помилках і набиратися досвіду.

Ми повинні бути освіченими, розвиватися, а головне дбати про майбутнє покоління і залишити йому гарну пам’ять про себе, свої вчинки. Знання історії допомагають  нам дивитися на світ іншими очима, а також впливають на майбутнє нашої країни.

Я думаю, що дітям потрібно змалечку розповідати свої спогади, ділитися досвідом. Любов до Батьківщини, рідного краю треба прищепити з дитинства.

Історія є головним і основним запасом інформації, завдяки неї ми дізнаємося про ті чи інші події, дати, які відбулися на планеті.

Перші люди малювали на скелях, таким чином вони нагадували про себе і показували чим займалися. Тому можна сказати, що людина з самого початку своєї появи на планеті хотіла залишити після себе пам’ять.

І не треба соромиться своїх пращурів, тому що ти пішов із них, вони дали тобі життя, в тобі тече їх кров і треба завжди розповідати про них із гордістю та любов’ю.

Мій дідусь часто казав: “Історія – це ліхтар у майбутнє, який світить нам із минулого”.

Я надіюсь, що кожен проживе життя так, що про нього будуть згадувати з усмішкою на серці.

 

Вірсавія ВИГІВСЬКА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 21

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *