Натхнення: що це таке і де його шукати?

24.05.2023

Натхнення- штука, яка потрібна кожному творцю свого діла. Художнику, письменнику, вченому… Без натхнення ти не в змозі робити навіть буденні справи. Що ж це таке? Сьогодні ми й з’ясуємо.

Що ж це взагалі таке?

Натхнення- це особливий стан людини, коли здатність до працездатності збільшується. Коли з’являється бажання щось робити, вершити дива. Наприклад, коли людині різко захотілось проявити себе у новій справі.

Чому воно настільки важливе?

Очевидно, щоб людина могла працювати. До прикладу, чи чули ви колись, що вірш поета вийшов гіршим за попередні, тому що в нього «нема натхнення»? Чи коли ваш знайомий почав вчити нову іноземну мову, він каже щось на зразок «це до мене натхнення прийшло»? Отже, натхнення нам потрібне для того, щоб наша продуктивність завжди була на висоті.

Як ж здобути його?

На жаль, не завжди ми перебуваємо у цьому чудовому стані. Частіше все відбувається навпаки: робити зовсім нічого не хочеться. Але, оскільки людина без руху жити не може, потрібно з цим щось робити. Ось декілька порад.

  • Часто негативне ставлення до праці з’являється через перевантаження. Розвійтесь! Погуляйте в парку, відвідайте кіно, зустріньтесь зі старими друзями. Але в жодному разі не лежіть подовгу на ліжку, гортаючи стрічки соцмереж. Настільки пасивні заняття навпаки викликають ще більшу втому.
  • Час від часу переглядайте інтерв’ю, блоги, статті про своїх кумирів. Дивлячись на досягнення людей, які подобаються, вам також захочеться стати успішними.
  • Не бійтесь починати! Часто натхнення з’являється саме в процесі досягнення вашої цілі.
  • Згадуйте людей, які підтримують вас у вашій справі. Згадайте, як вони вас підбадьорювали, підбурювали йти далі. Таким чином і самооцінка піднімається, і з’являється розуміння, що є для кого старатися.
  • Урізноманітніть нудну рутину: спробуйте щось нове, прочитайте книгу невідомого вам жанру, зіграйте у нову гру. Не зациклюйтесь на одній справі!
  • Знайдіть своє джерело натхнення. Можливо, вас надихає перегляд ваших минулих досягнень? Чи якась певна людина? А може відпочинок на природі? У кожного свій варіант. Експериментуйте і знайдіть те, що надихає саме вас!

Це були всі поради на сьогодні. Надіємось, натхнення буде часто навідувати вас.

Олександра ЛЕВАНДОВСЬКА, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 20

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *