Наша природа – це наше життя

06.08.2022

Наша природа – це наше життя

Природа має свою красу та свої чари. Ми всі чули бодай про одну рослину, а їх є багато і всі вони зовсім різні!

Багато людей мало замислюються над словами: екологія, чиста природа та інше… Вони не думають про рослини, вони думають про гроші. Викидають сміття у ліси та зливають відходи у річки, зрізають дерева та викидають гидкий дим у шар атмосфери Землі. Не задумуючись, чим це все закінчиться.

Якщо говорити про забруднення водопровідної води, то на сьогоднішній день 83% цього напою містить пластик. Пластикову епідемію можна знайти всюди – на землі, в морі і навіть в глибині океану. А сама утилізація тони пластмаси коштує сотні доларів, а не тисячі, як це обходиться при скиданні таких відходів у морське середовище. Кількість шкідливих речовин, викидів у повітря у містах швидко зростає і подвоюється кожні 10 років. Найбільша кількість аерозолів потрапляє у атмосферу від спалювання палива, що вдвічі перевищує промислові відходи.

Смітники серед лісу, серед полів, в річках – це проблема, що стоїть перед людством, мабуть, відколи воно з’явилося на землі, і чим далі, тим вона стає серйознішою. Наприклад, те що з вашого двору вивезли сміття – це не можна назвати прибиранням, це швидше за все перевезення. Його перевезли на інше сміттєзвалище, що далеко від міста, але шкодить дикій природі. А питання будування сміттєпереробних заводів у нашій країні – є однією з найскладніших екологічних тем. Тому, що вони тільки проектуються і майже ні в якому місті немає таких підприємств. А от сміттєзвалищ у нас понад 5500. У моїй Вінницькій області їх 741.

Мене заворожує краса природи. Заходи сонця, високі соснові ліси, могутні дуби, великі річки, – це все чари нашої природи. Їх не можна описати ні словами, ні якимось фото, їх потрібно бачити наяву. Багато людей думають, що ми сильніші за природу, і вважають себе головними. Однак це не так.

Я дякую усьому Всесвіту за таку планету і рослини, які тут є. Без них не було б і нас. Бережіть красу природи і пам’ятайте – не природа живе в нас, а ми живемо в природі!

 

Денис ТРОХИМЧУК,  випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 11

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *