Мова — це кордон

23.09.2022

Мова — це кордон

Рідна мова — це найважніша основа, на ній духовно й культурно зростає кожен народ.

Мова – це те, що відокремлює народи, робить їх культуру унікальною. Кожна країна має свою державну мову. Саме вона окреслює кордони між державами, розділяючи територію. “Єдина ознака, за якою пізнаємо народ, до того ж ознака незамінна і остаточна – єдність мови” – ці слова належать видатному українцю Олександру Потебні, іменем якого назвали Інститут мовознавства Академії наук України.

Мова – це найкращий і найнадійніший визначник свідомості. Варто наголосити на тому, що свідомість формується і закладається мовою. Якщо ваша свідомість українська, ви говорите українською. Людина, що народилася в Україні, має свідомо поважати свою Батьківщину і мову й бути патріотом своєї країни.

Спілкуючись українською, ми несемо українське в маси і сприяємо його популяризації. Вести соціальні мережі виключно українською; слухати пісні, написані українською і дивитися фільми українською мовою – це все допомагає нашій державній мові розповсюджуватися і займати провідне місце в Україні. Використовувати українську мову як засіб спілкування з іншими людьми – є тим, що має робити кожен свідомий українець, оскільки коли як не зараз ми маємо відстоювати свою мову і свої кордони. Найкращого часу, щоб перейти на українську, ніколи не буде. Не варто відкладати настільки важливу справу. Переносячи на потім, ми зменшуємо шанси втілити це в життя.

Українська мова є фундаментом існування української нації і держави. Сьогодні українська мова для кожного свідомого українця – це його персональна ділянка, яка забезпечує самоідентифікацію української нації і її захист.

 

Як свідчить досвід людства протягом тисячоліть, мова об’єднує народи у нації й зміцнює державу. Занепадає мова — зникає і нація. Мова без своєї держави беззахисна і згасає. “Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку в них відбирає мову”, – Ліна Костенко.

 

Марія ТАРАСОВА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

 

переглядів: 10

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *