Мій план на майбутнє, або як вдумливо використовувати свій час

14.03.2023

Мій план на майбутнє, або як вдумливо використовувати свій час

Усім нам варто вміти не втрачати дорогоцінний час. А щоб вдало його використовувати, потрібен гарний план.

Для початку давайте визначимося, що є гарним планом. Кожен день ми складаємо список справ, вони є обов’язковими, і люди часто плутають їх з ним. Але ці дії разові, непостійні, їх можна ввести лише як частину розпорядку дня. План вимагає структурованості, стабільності, а також визначених цілей та головної мети. Тобто, щоб досягти певних результатів, починаємо з маленьких завдань. З кожним кроком завдання ускладнюються, і в кінці нас чекатиме головний приз – здобуті знання і навички. Отже, ось схема дієвого плану:

  1. Головна мета
  2. Проміжні цілі
  3. Розпорядок дня
  4. Визначення обсягу матеріалу

Коли у нас з’явилася схема, буде набагато легше структурувати вільний час і використати його у корисних цілях. Давайте спробуємо, на основі матеріалу викладеного зверху, створити розклад школяра, що збирається вдало скласти екзамени й вступити до вищого навчального закладу.

  1. Головна мета: вступ у вищий навчальний заклад мрії на бюджет.
  2. Проміжні цілі: скласти ЗНО на 190 і вище. Цей пункт допоможе нам для вступу, тому він обов’язковий. На цьому етапі цілей може бути багато, на відміну від головної мети.
  3. Розпорядок дня: визначити дні, коли учень займатиметься певним предметом, додати перерви, вихідні та час для хобі. А також на кожному проміжному етапі оцінювати здобутки.
  4. Визначення обсягу матеріалу: інформація, потрібна для високих балів з тестів. Сюди додаємо певні довідники, книги, інтернет джерела. Бо чим більше джерел інформації, тим зручніше буде готуватися.

Такий план універсальний. Він знадобиться для кожного хто випускається з школи. Звичайно, його можна перероблювати на власний смак: змінювати послідовність дій, додавати різні пункти, але структура залишається стабільною.

Тепер, коли ми вміємо складати правильний розклад, ми не боятимемося втратити час і зможемо справедливо його розташувати для здійснення наших мрій.

 

Дарія АДАМЕЦЬ, випускниця Школи універсального журналіста 

переглядів: 9

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *