23.09.2022

Ми – різні!

Моя стаття є нейтральною для всіх і я не нав’язую тут своє бачення, а пишу про те, до чого варто йти, задля нашого комфорту.

На Землі народжуються люди. Ми живемо у різних суспільствах і по-різному сприймаємо реальність. Буває й так, що через наше завузьке мислення ми можемо несвідомо шкодити іншим. Це відбувається тому, що ми сприймаємо світ через призму наших уявлень про нього. Але світ великий, та й нас багато! Тому не має єдиного правильного бачення реальності, яке би підходило усім, але є те, до чого варто йти, щоб наш світ був краще для всіх!

Вузьке мислення може свідчити про те, що ми приписуємо жорстко певні ролі та стандарти поведінки для людей, жіночої чи чоловічої статі. Це погано тому, що, якщо люди народжуються з чоловічою або жіночою статтю, то, по-перше, це ще не значить, що вони будуть так себе ідентифікувати; по-друге, упродовж життя вони будуть стикатися з такими проблемами як нерівність, дискримінація через стать, сексизм і т. ін. З нерівністю та дискримінацією між людьми через стать ведуть боротьбу такі напрямки соціальних рухів як маскулізм та фемінізм. Кінцевою метою цих рухів є усунення сексизму та подолання гендерної нерівності та  гендерних стереотипів.

Така проблема як сексизм може проявлятися до людей жіночої та чоловічої статті (одна літера зайва) по-різному.  Інші люди, яких це не стосується, просто не звертають на неї уваги, а можуть навіть говорити, що проблеми й зовсім нема. Такі дії можуть завадити її вирішенню. Так якщо нас це не стосується, навіщо тоді нам звертати на це увагу? Більшість з нас бере в пару собі протилежну стать, тоді ми вчимося любити цю людину та стикатися з проблемами, з якими стикається вона сама. І тому, треба бути небайдужими до інших та підтримувати їх. А якщо я, наприклад, не хочу мати відносин з партнером? Все одно ми маємо відносини з іншими людьми, і якщо ти не зла людина, то ти проявляєш повагу та небайдуже відносишся до них, підтримуючи їх.

Відносьтеся до інших толерантніше, любіть та ставайте щасливими. Не зліться на світ, змінюйте свої думки та бачення. Потім ви будете помічати навколо себе прекрасний світ та людей в ньому, саме ваших людей, які до вас будуть ставитися небайдуже. Адекватно сприймайте дійсність та задовольняйте свої потреби, не використовуючи інших, вирішуючи їх своїм шляхом, який не шкодить іншим.

 

Анна СЛЮСАРЕНКО, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 12

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *