Методи впливу ЗМІ на громадську думку

19.06.2022

Методи впливу ЗМІ на громадську думку

На думку людей дуже легко вплинути, деякі люди навіть вчаться це робити. Але навіщо їм це? Першою причиною є реклама, метою якої є збільшення продажу того чи іншого продукту, і задля цього люди іноді здатні на радикальні міри. Друга – бажання людей контролювати інших, іншими словами гіпноз. ЗМІ доволі часто виступають у ролі представника інтересу влади чи бізнесу. Це не завжди може бути погано, але іноді має негативний характер. Саме тому нас змалку вчать мати та відстоювати свою думку. З поглядів кожної людини складається громадська думка.

Громадська думка – це колективне судження людей, у якому ставлення до подій і явищ виявляється у формі схвалення, осуду або вимоги.

Як ми знаємо, є державні та незалежні видання. Відповідно перші засновані владою, а другі окремою особою. Кожен обирає для себе звідки черпатиме інформацію. Особисто я раджу переглядати обидва варіанти, адже таким чином ви зможете порівняти факти й зробити певні висновки. Тепер, коли ви ознайомилися з вищеперерахованими фактами, розберемось за допомогою чого ЗМІ може впливати на вашу думку.

1) Прихований вплив. Він реалізується на різних нейрологічних рівнях свідомості: духовність, ідентичність, переконання, поведінка, оточення. Експериментальні дослідження прихованого впливу свідчать про те, що журналістський текст має змогу змінювати емоції, установки чи ставлення аудиторії до тієї чи іншої події.

2) Дезінформація. Ми з вами вже добре знайомі з цим явищем, і гадаю вже майже всі навчились йому протидіяти. Для дезінформування людей використовують факти, які не є правдивими, та представляють їх у такій формі, аби вони викликали довіру у суспільстві.

3) Семантичне маніпулювання. Цей спосіб заснований на певних асоціаціях та дозволяє легко вплинути на людину в силу її звичок і переконань.

4) Метод відволікання. Для того, щоб приховати якусь інформацію, увагу людей звертають на інші, максимально сенсаційні події.

5) Створення “образу ворога”. Аби викликати негативну реакцію суспільства, змальовують ворога максимально не схожим на вас та агресивним. Розкривають тільки негативні якості.

Тепер, коли вам відомі способи впливу на громадську думку та те, на що вони розраховані, ви зможете легко виявити ознаки маніпулювання та протидіяти цьому. Адже саме зараз, у такий складний для нашої країни період, ми повинні бути обізнані у подіях сьогодення. Читайте тільки перевірені джерела новин та вірте у краще. Скоро ми переможемо та зможемо читати позитивні заголовки, треба тільки набратись терпіння.

 

Вікторія ГОРБАТЮК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 13

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *