Країна починається з тебе

21.02.2021

Країна починається з тебе

Україна сьогодні – незалежна держава, частина Європи, величезна територія із чисельним населенням. Незалежність – наше найбільше досягнення , але надто довге перебування Західної України під тягарем Польщі, а Східної – під ярмом Росії дало свій результат. Зараз ми спостерігаємо розкол країни. «Українці – це такий народ, який загине від самого себе»,  – говорив Спиридон Черкасенко. Українці більше не існуватимуть, якщо вони піддадуться впливу сусідніх країн. Кожен громадянин  повинен відчувати себе частиною України, адже наша країна починається з нас.

Із однокласниками багато спілкуємося про майбутнє. Хтось говорить , що цього річ закінчуватиме школу, а ми вже дев’ятикласники, а хтось через 2 роки. Але всі хочуть навчатися десь подалі від рідного дому , а потім виїхати до іншої країни. І лише один із нас сказав , що залишиться вдома. Тобто закінчить навчання в інституті, а потім повернеться , щоби розвивати наше село. «Кожен може говорити, яке наше село погане, але ніхто не хоче почати змінювати його». Аналогічно з нашою країною. Доки у серці живуть спогади про свій рідний край – ми люди. Якими є ми сьогодні, такою є , і такою буде наша країна завтра.

Згадаємо минуле. Багато хотіли розтоптати країну, розшматувати землю, на якій жили наші предки і житимуть наші діти. Величні походи князів за часів Київської Русі, набіги на татар козаків під супроводом гетьманів, бунти під проводом Олекси Довбуша та Максима Залізняка, захист загальнонаціональних прав під час Першої і Другої Світових Воєн, від’єднання від СРСР утворення самостійної держави. Люди боролися. Боролися не за когось, а за себе, за свою землю. Вони відчували себе потрібними , важливими, одним цілим. Нас хотіли знищити як націю. Хотіли переконати, що ми ніхто, ми – раби. Але подивіться навкруги.

Ми –  вільний народ.

То чому ж країна починається з тебе? Бо ти – її маленька частинка. А коли не вистачає одного елемента, картина не може бути цілісної, повною.

Вікторія СЕРГЕЄВА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 34

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *