Країна починається з кожного

19.09.2023

Країна – це величезна територія з власними кордонами, народом, мовою, культурою, нацією. Кожна країна у світі складається саме з людей – її громадян. Ми – громадяни України. 

Народ – це населення країни. Ми – український народ.

Ти не маленький гвинтик. Країна починається з тебе. Суспільство – це величезний масштабний організм, у якому бути в нормі повинні всі органи, тканини та клітини. Лише одна маленька несправна деталька – щось вийде з ладу та навіть такий великий масштабний організм – суспільство, перестане так добре і злагоджено працювати. Усі ці детальки – це частинки організму. Усі громадяни країни – це Україна. Саме ми, а не ніхто інший, творимо її теперішнє та майбутнє.

Так, безумовно, одна людина в порівнянні з цілим народом справді є маленькою незначною частинкою. Але це лише на перший погляд. У демократичних державах, таких як Україна, ці маленькі частинки об’єднуються з іншими, такими самими, і вже разом вони становлять великі силу та вплив на державу. Кожен гвинтик впливає на механізм, кожна клітина впливає на організм, кожна людина впливає на свою країну. Тому абсолютно всі: ти, твій сусід-алкоголік з другого поверху, мати твоєї подруги, олігарх – усі впливають на державу, в якій проживають. Це дуже важливо розуміти всім.

Оскільки доля держави лежить у руках кожного, необхідно з малечку й аж до старості жити, працювати, вчитися на благо країни. Діти з малого віку повинні старанно вчитися у школах; дорослі – вивчати майбутню професію в університетах, а вже пізніше чесно та віддано працювати; правильно та з любов’ю виховувати дітей, внуків, адже вони – майбутні громадяни України. Зараз нам необхідно вчитися, щоб у майбутньому стати справжніми спеціалістами, щоб стати обличчями держави. Бо, знову ж таки, кожен з нас – Україна.

Як же створити гарне суспільство? Перш за все – це зрозуміти, що ти, твоя унікальна думка, твоя особистість, твої таланти – це все потрібно твоїй країні. Потрібно навчитися все це правильно реалізовувати, використовувати в потрібному руслі. Людям треба наполегливо вчитися, працювати чесно. Докладати неймовірних зусиль в усьому. Виховувати дітей правильно, у нормальних умовах та середовищі. Ні в якому разі не можна перекладати це все на інших громадян, адже теза “країна починається з кожного” є дійсною. Усі люди країни – її обличчя.

Це не легко, розуміти, що ти країна. Не завжди працює одразу те, як ти захочеш. Але задля власної гордості, авторитету держави у світі, задля майбутнього твого та твоїх нащадків ми зобов’язані творити гарне, цивілізоване суспільство.

 

Дарина ЛЯСЕВИЧ, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 4

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *