Кому жити комфортніше – оптимістам чи песимістам?

19.09.2021

Кому жити комфортніше – оптимістам чи песимістам?

Гадаю, оптимістам набагато легше та комфортніше жити. Песимісти значно складніше уявляють собі навколишній світ.

По-перше, песимісти завжди бачать лише погане навіть там, де його не може бути. До того ж вони самі ускладнюють проблеми, будь то невеликі труднощі чи дилеми, що легко вирішуються.

Найкращою ілюстрацією такого розуміння проблеми є герой твору братів Рудченків «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» – Чіпка. Хлопець із дитинства був песимістом, з часом його невдоволення поширилося на все: владу, суспільство, близьких. Таки спосіб мислення не привів його ні до чого хорошого, а можливо і був причиною усіх скоєних ним злочинів.

По-друге, оптимістам набагато простіше досягати своїх цілей і долати життєві перешкоди. У той час, як песиміст «закриється» у собі після чергової невдачі, то оптиміст усвідомить свою невдачу та буде рухатися далі до своєї мети.

Яскравим прикладом саме такого розуміння для мене є відома співачка Квітка Цісик. Родом з України, жінка жила і творила в Америці. У розквіті сил Квітці поставили приголомшливий діагноз – рак. Але співачка вирішила провести залишок життя з користю: записувала пісні, займалась благодійністю, проводила час із сім’єю. Саме оптимізм допоміг жінці й далі займатися улюбленою справою, попри важку хворобу.

Отже, оптимізм вселяє в людей надію та віру на краще, додає сил для боротьби з життєвими труднощами.

Віталіна ВОЙТЮК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 1 746

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *