Книга друкована та книга електронна. За і проти

20.09.2022

Книга друкована та книга електронна. За і проти

Що ж ліпше з цих видів книжок?  Спираючись на деякі факти, я вирішив порівняти ці два формати книг.

Надруковані книги

Почнемо з опису друкованих книг. Їх виготовляють з паперу, а папір виготовляють з дерев. Любителів почитати у світі немало, і їм потрібна дуже велика кількість книжок. З одного дерева в середньому виходить приблизно 50 – 70 кг паперу. Із цього вийде приблизно 100 – 110 середніх книжок. На нашій планеті виготовляються книжки в великих кількостях. Щоб задовольнити потребу в папері, необхідні чималі  запаси деревини, для цього вирубуються ліси. Це спричиняє чимало екологічних проблем. Дуже хочеться допомогти племенам аборигенів  амазонської сельви, рідкісним тваринам, рослинам і зменшити попит на деревину.

Мінусом друкованих книг також є те, що іноді потрібна книга може бути просто відсутня. До онлайн-магазинів це теж відноситься. Не забуватимемо і про чималу ціну таких книжок.

Перейдемо до плюсів. Такі книги зручніші. Вони не потребують енергії, інтернету. Потрібне лише освітлення. Якщо їх правильно зберігати, друковані книги будуть існувати століттями. Не зламаються через погану батарею чи після удару об підлогу. Якісна книжка буде довго служити обережному читачеві.

А ще в них важливим є доторк до обкладинки, аромат паперу зі свіжонадрукованим текстом. Але ці фактори важливі не для всіх.

 

Електронні книжки

Електронні книжки хороші тим, що їх можна читати без світла, яскравості екрану вистачає. Можна носити з собою цілу бібліотеку з 300 книжок і важитиме вона  300 грамів.

Самі книги у вільному доступі, їх можна просто купити, і не треба нікуди іти. А на смартфонах можно читати онлайн, потрібен тільки інтернет.

Але є й недоліки. Без електроенергії не здатен до роботи, без інтернету неможливо скачати нову книгу. За це все треба платити. Гаджети коштують недешево, полагодити їх теж треба не задарма.

Коли гаджет відслужив своє, тоді його викидають у смітник. Зі смітника він прямує на сміттєзвалище.  Головна проблема в тому, що внутрішня складова смартфонів та електронних рідерів розкладається довго, при цьому літієвий акумулятор буде виділяти у грунт шкідливі речовини, що заражує все навколо.

 

Підсумок

Людям які подорожують по лісах, покоряють вершини гір, звичайно буде зручніше носити пару друкованих книжок. Але більшість людей нового покоління невід’ємно пов’язана з гаджетами. В інтернеті вони навчаються, заробляють гроші, знайомляться з іншими людьми, тому, скоріше за все, вони читатимуть електронні книги.

Доволі важко сказати, який з цих видів книжок краще. Обидва види мають свої  переваги і недоліки. Люди обирають те, що зручніше для них самих.

 

Дмитро ПЕЧЕРСЬКИХ, випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 9

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *