Книга друкована та книга електронна: за і проти

20.01.2023

Книга друкована та книга електронна: за і проти

У наш час люди мають можливість отримувати інформацію з багатьох джерел. В основному-це друкована та електронна книги. У кожного є свої переваги: з одного боку паперова книжка простіша у використанні, а з іншого- електронна версія зручніша та займає не так багато місця. Давайте ж вияснимо, яка з них краща.

Насамперед друкована книга має безліч плюсів. Одним з них є власне користь самого процесу читання. Це дозволяє нам краще запам’ятовувати інформацію. Текст, написаний на папері, ми сприймаємо більш усвідомлено . Також важливу роль відіграє атмосфера і тактильні відчуття. До прикладу, у старих паперових виданнях теж криється своя принада: спливають старі спогади, з’являються нові думки та ідеї. Не менш важливою є історична цінність та важливість паперових видань, яка дозволяє нам поринути в далеке минуле наших предків. Серед недоліків можна виокремити тільки дещо високу ціну на популярні книги й інколи незручність при перенесенні великих екземплярів.

На відміну від паперової книги, електронні відповідники поступаються своєю зручністю та доступністю. Але не кожен має змогу щоразу купувати друковану книжку. Тому це і слугує хорошим аналогом, який доволі часто можна скачати безкоштовно,  Віртуальна книга здатна вміщувати великий обсяг інформації, що забезпечує її компактність.  Ще одним великим плюсом є екологічність такого відповідника друкованим працям. Оскільки задля виробництва паперової книги знищується велика кількість лісів, що шкідливо для навколишнього середовища .

На перевагу друкованій-електронна версія шкідлива для зору. За таким читанням ми здатні більше відволікатися, аніж під час гортання звичної всім нам книги. На мою думку, великим мінусом є ненадійність такого варіанту книжки, адже у будь-який момент гаджет може просто розрядитися, і ви так і не зможете дочитати почате.

Однозначної відповіді на питання, який різновид книг кращий, у мене немає. Адже усе має свої переваги і звичайно ж- недоліки.  Особисто я все ж таки надаю перевагу паперовій книзі. Адже запах нового, щойно купленого видання, відчуття його ваги та сама атмосфера читання не порівняється ні з чим.

 

Катерина ПРИМАК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 20

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *