Книга друкована і книга електронна: за і проти

25.03.2023

Традиційна друкована та електронна форми книг є двома найпоширенішими форматами публікації. Чи замислювалися ви коли-небудь, що з них краще? Однак, перш ніж приймати рішення про вибір між ними, потрібно спочатку зрозуміти, що кожен із них може запропонувати.

Книги друковані

Переваги:

1). Краща пам’ять і емоційний зв’язок

Читаючи друковану книгу,ми запам’ятовуюємо краще та емоційно сприймаюємо текстову інформацію. Це має величезний вплив на загальні здібності до навчання, збільшуючи банк знань і рівень зацікавленості.

2). Користь для здоров’я

Синє світло, що випромінюється екранами електронних книг, надає додаткове навантаження на очі читачів, викликаючи підвищену стомлюваність, проблеми з розумінням і навіть головний біль. Також впливає на рівень мелатоніну та циркадні цикли, ускладнюючи засинання і викликаючи почуття розбитості, коли ви прокидаєтеся. Залученість мозкової активності, пов’язані з читанням, можуть допомогти швидше заснути. Отже, якщо ви сподіваєтеся добре виспатися, обирайте друковану книгу.

3). Менше відволікаючих факторів

Друковані книги менше відволікають читача. Через те,що користувачі мають доступ до інтернету,у них є мільйони моментів, які можуть відвертати увагу від книги. Якщо ваша мета — повністю осягнути й зрозуміти текст, який перед вами, краще обрати друковану книгу.

Недоліки:

1).Важко носити із собою

Один із недоліків паперової книги, є труднощі з носінням кількох книг одночасно. Хоча деякі паперові книги менші, а тому легші, інші паперові книги більші і їх дуже важко носити з собою. Завзяті читачі, які багато подорожують, змушені стикатися з труднощами транспортування однієї чи кількох книг.

2). Шкода екології

Щоб випустити друковані книги на ринок, потрібно завдавати великої шкоди навколишньому середовищу. Якщо б друковані книги були замінені на електронні, це могло б врятувати значну кількість дерев від вирубки.

3). Якість

Друковані книги не такі довговічні, як електронні. Зникає чорнило або папір починає псуватися. Електронна книга може проіснувати майже півстоліття, але зберегти якість друкованої навіть протягом 20 років є дуже складним завданням.

 

Електронна книга

Переваги:

1). Не вимагають багато місця для зберігання

Ті, хто має багато книг, знають, скільки місця вони можуть зайняти. Порівняно з паперовою книгою вам більше не потрібно турбуватися про книжкові полиці, завдяки електронному рідеру ваша книжкова шафа розташована на маленькому портативному пристрої, комп’ютері або на обох. Уявіть, скільки місця на полицях можна заощадити, купуючи електронні книги!

2). Портативність

Одним із недоліків друкованих копій є їхня громіздкість. Чим товща книга, тим складніше її носити із собою. З електронною книгою все, що вам потрібно- це пристрій. Тільки одного достатньо, щоб прочитати велику кількість книг у будь-якому місці.

3). Дешево та безкоштовно

У вас є шанси знайти дешевшу версію друкованої книги,але у форматі електронної. Крім того, можна також отримати багато безкоштовних класичних книг у багатьох програмах для читання.

Недоліки:

1). Спричиняє напругу очей

Оскільки ви будете постійно дивитися на екран пристрою, це буде напружувати очі, що призведе до почервоніння очей або їх свербіння. Тому, якщо ви збираєтеся читати у форматі електронної книги, вам доведеться робити перерви протягом усього часу читання.

2). Необхідна вимога частого заряду

Електронні книги вимагають, щоб читач мав спеціальний цифровий пристрій із живленням від батареї/електрики, щоб отримати доступ до даних. Якщо людина не має доступу до джерела, вона не зможе прочитати книгу.

3). Доступність

Не кожна книга має електронну версію. Це може бути справжнім випробуванням — знайти електронну версію для не дуже відомої книги.

Електронні та друковані книги мають безліч переваг та недоліків. Але зрештою читач вирішує, чому віддати перевагу.

 

Вікторія ВОРОШИЛОВА, випускниця Школи універсального журналіста

переглядів: 12

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *