Книга друкована і книга електронна: за і проти

07.02.2023

Книга друкована і книга електронна: за і проти

У кожної людини є улюблене заняття. Велика кількість людей полюбляє читати. Одні надають перевагу друкованим книгам, а інші – електронним.

Що у друкованої, що в електронної книги є свої переваги і недоліки.

Друковані книги індивідуальні, тому що вони запам’ятовуються малюнками, сюжетом і обкладинкою. Звичайну книгу простіше читати. Коли ми занурюємося у сюжет, гортаємо сторінки, то яскравіше переживаємо емоції. Великій кількості людей подобається запах друкарської фарби, і це, на мою думку, дивно. Від друкованої книги не сильно втомлюються очі. Також можна не хвилюватися, що вона розрядиться.

До недоліків друкованої книги можна віднести багато чинників. Наприклад, некомпактність – якщо Ви кудись збираєтеся, і берете з собою друковану книгу, а місця в рюкзаку вже немає, то вона навряд чи поміститься туди. Зараз в Україні досить напружена ситуація з електрикою, тому почитати її у вечірній час не вийде, бо читання при світлі свічки – то суцільна шкода здоров’ю. Ще традиційна книга може порватися через неакуратне зберігання. В ній можуть розмитися деякі букви. Для виготовлення книг використовується багато паперу, який виготовляють з дерев. А це, в свою чергу, шкідливо для природи.

Електронну книгу можна легко носити з собою куди завгодно: на природу, на роботу, в школу або просто тримати її вдома. Вона легка і компактна. Є такі електронні книги, які можуть шукати вказаний текст. Електронні книги можна читати, коли немає світла. Такі гаджети можуть зберігати в своїй пам’яті багато різних книг, тобто вони стають віртуальною бібліотекою. Їх можна налаштувати під себе – змінити розмір букв і шрифт. В електронну книгу є можливість вбудувати свої медіафайли.

Недоліків у такої книги теж багато. Вона більше схильна до пошкоджень. Один раз впустити електронну книгу – це кінець гаджету. Під час її читання в темряві сильно напружуються очі. Всі книги, які знаходяться в електронній бібліотеці, – це просто текст, тому вони гірше запам’ятовуються і сприймаються.

Можна дійти висновку, що і друкована, і електронна книги є однаково добрі. Книга, неважливо якою вона є, завжди чогось навчає. Тому, на мою думку, кожна людина має читати так, як їй подобається.

 

Владислав ТІТОВ, випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 43

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *