Книга друкована і книга електронна: за і проти

01.12.2022

Книга друкована і книга електронна: за і проти

Здавна книги були предметом розкоші, багатства та розуму, отож я хотіла б розповісти про друкований варіант книги та електронний, їх плюси та мінуси.

Розпочнемо з плюсів друкованої книги. Перший плюс полягає в тому, що читаючи друкований варіант, ми яскравіше запам’ятовуємо сюжет та досить чуттєво переживаємо емоції головного персонажа. Наступний плюс – це дизайн книги, він приносить просто шалені емоції та задоволення від нього. Чудовий приклад, коли ти просто дивишся на книгу, складаєш на полиці та розглядаєш стікери, які самостійно наклеїла — це також приносить круті емоції.

Розглянемо мінуси друкованих книг. Насправді спочатку мені здалося, що мінусів є небагато, але згодом я зрозуміла: їх є багато, навіть дуже багато. Перший та найголовніший мінус – це великі витрати деревини. З одного дерева можна виготовити досить багато книг, які щодня випускаються великим тиражем у бібліотеках.  Ліси – це істотно витрачені ресурси, через це погіршується екологія. Перейдемо до наступного мінуса – ціни. Якщо видавництво популярне або книга має багато прихильників, вона сто процентів буде дорогою. Третій мінус: якщо ти дуже сильно захотіла якусь книгу, а на даний момент не можеш її придбати, на відміну від електронної, тобі потрібно замовити її або піти в бібліотеку. Та останній мінус полягає в тому, що неможливо читати без світла, тож людям, які люблять читати вночі, дуже не повезло.

Ось так ми вже перейшли до плюсів електронної книги. Найголовніший плюс  — це компактність, ви можете мати дуже багато у цьому варіанті і вам не прийдеться носити їх. Якщо ви захочете прочитати в людному місці, вам всього-на-всього треба дістати ваш гаджет та почати читати. Також, на відміну від друкованих книг, електронні не є такі дорогі, і ви точно зекономите свої кошти. Тому варіант електронних книг сьогодні починають використовувати в загальноосвітніх школах, що говорить про зручність та простоту в експлуатації.

І останній етап – мінуси електронних книг. Найперше — це загроза вашому здоров’ю, довге читання у гаджетах може погано вплинути на ваш зір та поставу. Що згодом може перерости в серйозні проблеми в організмі. Ще хороший приклад- технічні збої, несправності та зникнення інтернету. Припустимо, що ви захопливо читаєте книгу та раптом зник інтернет і ,на жаль, ви не зможете продовжити читати. І останній мінус — це те, що електронна книга не є предметом естетичності на відміну від друкованої, ніхто навіть не дізнається, що ви читаєте книги, а ось друкований варіант усі помітять та захочуть подивитися, потримати та запитати в вас про ваші враження щодо книги.

І на останок хочу сказати: я віддаю досить велику перевагу друкованим книгам. А взагалі, нехай кожен сам обирає той варіант, який йому більше до вподоби.

 

Ангеліна ЮРЧЕНКО, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 18

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *