Книга друкована і книга електронна: за і проти

21.09.2022

Книга друкована і книга електронна: за і проти

Читати – це корисно. Розвиток, нові знання та вміння, думки, на які надихають книги, роблять нас мудрішими. У час інтенсивного розвитку технологій книги електронні мають більший попит, ніж друковані. Все більше людей переходять до електронного формату. Але саме друковані книги залишаються у серцях багатьох.

Читати люблю я та майже все моє оточення. Перевага у моєму колі спілкування надається лише електронним книгам. Вони не займають місця. На моїй полиці знаходиться не так багато книг. Але я завжди хотіла, щоб у мене була невеличка бібліотека вдома. Частіше за все я встановлюю їх в електронному форматі. Легко знаходяться у всесвітній мережі. Стають у пригоді при подорожі, оскільки не займають місця. Також зазвичай вони є безплатними. В Інтернеті я завжди знаходжу потрібну книгу, чого не скажеш про бібліотеки. Більшість книгарень у моєму місці є застарілими. В один тільки телефон можна вмістити велику кількість книжок, які не будуть займати місце вдома. Тому це привело до значного зменшення кількості книг у друкованому варіанті. Але не все так добре, як на перший погляд. Очі легко втомлюються, якщо довго дивитися на екран. Наслідок – погіршення зору. Також я часто натикалася на те, що багатьох книг в українському перекладі просто немає. Eлектронні книги зазвичай є одноманітними та погано оформленими. Часто в них важко орієнтуватися, бо кількість сторінок друкованих та електронних книг не сходиться.

Не дивлячись на всі переваги електронних книг, мені більше подобаються друковані видання. Запах книги, її обкладинка, щойно надруковані сторінки – це те, що вражає у саме серце. Читаючи такі книги, люди починають їх любити ще більше. Тримати їх у руках приносить задоволення. Також подобається бачити на полицях всі прочитані книги та пишатися цим.

Вони не шкодять очам при гарному освітленні та створюють свою атмосферу в домі. Завжди можна дати почитати книгу знайомим, якщо вони попросять, та разом перейти до її обговорення.

На жаль, друковані книги потребують великої кількості паперу, а це приводить до вирубки лісів. Через це страждають тварини, які залишаються без житла. Це має сильний негативний вплив на екологію. Також деякі книги можуть викликати алергічні реакції через матеріали, з яких вони виготовлені.

 

Марія ПИЛИПЕЙ,  випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 8

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *