Книга друкована і книга електронна: за і проти

18.09.2021

Книга друкована і книга електронна: за і проти

Книги – морська глибина: Хто в них пірне аж до дна, той, хоч і труду мав досить дивнії перли виносить

Іван Франко

У всі часи книга вважалася чи не найзнаковішим винаходом людства, цінним джерелом інформації, а літописи і хроніки – невмирущим надбанням будь-якого народу.

Спочатку це була дорогоцінна річ, написання і читання якої було доступним лише еліті тогочасного суспільства. Згодом, із появою книгодрукування вона увійшла в життя набагато ширшого кола людей. З середньовіччя і до початку новітнього часу книга стала і допоміжним елементом освіти, і втіленням наукових праць, і представником художньої літератури, і приводом для філософських роздумів і дискусій.

Із появою сучасних технологій, світ винайшов дійсно зручну заміну (чи доповнення) звичайній паперовій книзі. Здавалось би, електронні рядки дійсно мають шанс замінити друковані, адже у форматі невеликого планшету книга набагато мобільніша і зручніша ніж у вигляді тритомної хрестоматії. Але як же ностальгія за шарудінням сторінок, за запахом паперу і свіжонадрукованої фарби, за яскравим пурпуровим кольором вітрил на обкладинці книги про мрійливу Ассоль? Та навіть, згадайте походи у місцеву бібліотеку – загадкове місце тиші та дисципліни, чи у вінтажний книжковий магазинчик в старій частині міста. Атмосфера читання завжди наче витісняла з душі якусь сірість і буденність і занурювала нас в альтернативний світ автора.

Повернемось до електронної книги. Вона дійсно дуже практична, забирає набагато менше ресурсів, коштів і часу на своє створення і користується популярністю у багатьох. Коли ти живеш у ритмі великого міста, тобі набагато зручніше мати при собі всі документи в цифровому вигляді, аніж у поспіху шукати папери у портфелі, а коли ти студент чи школяр, використання електронної книги просто рятує тебе від радикуліту після носіння семи кілограмового рюкзака. Проте, як на мене, це ніколи не замінить романтику тих моментів, де ти, сидячи в літню спеку під старою грушею, перечитуєш рядки улюбленого класика і не поспішаючи перегортуєш сторінки, шукаючи бабусину заначку. Друкована книга назавжди залишиться символом мудрості й освіченості і є надія, що наступні покоління ще зможуть прочитати Гарі Поттера з паперових сторінок.

Софія БУДЬ, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 55

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *