Книга друкована і книга електронна: за і проти

15.09.2021

Книга друкована і книга електронна: за і проти

Час не стоїть на місці. Щось старе постійно здає позиції перед новішим, сучаснішим, потужнішим і комфортнішим. Раніше люди їздили на конях – тепер на автомобілях; раніше розмовляли по стаціонарних телефонах – тепер по мобільних. Писати паперові листи? Навіщо, якщо є електронна  почта. І так із багатьма речами. Ми постійно прагнемо до того, що є зручнішим і кращим. Можливо, у цьому наша суть.

А як із  книжками? Із ними все так само! На заміну старим паперовим приходять нові електронні.

Взагалі книга – річ особлива: до неї можна записати багато корисної та цікавої інформації.  Споконвіків її дуже цінували, вона була не тільки символом багатства і розуму, а також освіченості її власника. Недаремно я сказав «символом багатства», адже раніше книжка капець як дорого коштувала. В часи Київської Русі їх робили з пергаменту (якісно обробленої шкіри тварин), обкладинку прикрашали сріблом і золотом.

Усі книги того часу писалися вручну: кожну букву акуратно виводили, а перша буква розділу завжди була розмальована та помітно виділялася. Лише потім, через багато років, придумали друкарський верстат, що значно пришвидшив та полегшив процес. Хоча й далі книжки продовжували бути цінними речами. Уже тоді настав час, коли придбати книжку уже було не складно, і у людей навіть ціла стіна була відведена для книжкової шафи.

І ось тут виникає питання: «Чи можна якось взяти і вмістити всі ці книги в одну? Це зекономить простір та час для пошуку потрібної інформації. Звісно ж, можна. Завдяки розвитку технологій була винайдена електронна книга. Тепер ми можемо обрати, як нам зручно читати.

Неважко здогадатися, що електронна книга  практичніший і зручніший варіант. До неї можна записати ТИСЯЧІ різних книг: історій, романів, новел, енциклопедій і так далі. А щоб знайти потрібну,  достатньо вписати її назву та автора в рядок пошуку. Так, хтось може заперечити, що екран псує зір. Проте у електронних книгах, на відміну від комп’ютерів, використовується інша технологія, що не діє негативно на очі і, до речі, повільно витрачає заряд.

Проте електронна книга ніколи не дасть того затишку, того відчуття «ламповості», що дає друкована. Це особливе задоволення, його більше не отримаєш ніде.

Так і виходить: електронна зручніша і практичніше. Вона може зберігати набагато більше інформації (у вигляді тексту). Зате паперова книжка особлива іншим…

Максим ФЕДОРОВСЬКИЙ, випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 46

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *