Книга друкована і книга електронна: за і проти

23.06.2021

Книга друкована і книга електронна: за і проти

Сьогодні часто сперечаємося, яку книгу обрати: друковану чи електронну. З’ясуємо, які особливості кожної із них.

Портативність

Електронну книгу, на відміну від друкованої, не візьмеш із собою у довгу подорож, адже її потрібно заряджати. Деякі моделі техніки починають погано під час зміни температури і можуть легко пошкодитися у дорозі.

Зручність

Друкованою книгою некомфортно користуватися при поганому освітленні, що не скажеш про електронний примірник.

Функціональність

У той час, як на електронний примірник ми можемо завантажити будь-яку, доступну в інтернеті книгу, навіть не виходячи з дому, друкована має обмежену кількість інформації. Прочитавши паперову книжку, потрібно іти в бібліотеку, щоб взяти іншу, або у крамницю і купувати книгу. Також варто зауважити, що і бібліотека і книжкова крамниця мають свій графік роботи, а завантажити книгу з інтернету можна будь-коли.

Вплив на організм людини

Вчені активно вивчають вплив гаджетів на організм людини. Проте не лише вчених цікавить це питання. У соціальних мережах чимало «фахівців», які постійно поширюють чутки і фейки, тому довіряти можна лише офіційній інформації.

Експерти з німецького незалежного інформаційно-просвітницького товариства Kuratorium Gut Sehen (KGS) підтверджують: тривала фіксація погляду на комп’ютерних моніторах і телефонних дисплеях є величезним навантаженням для нашого організму. Для м’язів, для хребта, для психіки. І особливо для очей! Мобільні телефони сприяють розвитку короткозорості, особливо у дітей і підлітків.

Вплив на природу

Мобільна техніка шкідлива не лише своїм випромінюванням. Із появою нових моделей, старі гаджети здають нам малофункціональними, але ніхто не задумується про їхню подальшу долю. У  кожному пристрої є батарейки. У них містяться свинець, олово, магній, ртуть, нікель, цинк і кадмій. Всі ці токсичні елементи завдають непоправної шкоди як здоров’ю людини, так і навколишнього середовища! Також більшу частину телефона складають алюміній та залізо – 38,5 % від загальної маси. Ще 17, 1 % припадає на мідь, кобальт, хром та нікель. Літій (що використовується, зокрема, для виробництва акумуляторів телефонів), становить 0, 67 % від загальної маси.

А ось паперову книгу можна легко переробити та навіть якщо її викинути, то не буде жодної шкоди для природи. Хоча, з іншої сторони, попит на друковані книжки збільшує попит на деревину. Дуже часто буває, що вирубавши певну ділянку лісу, ніхто не поспішає засадити її знову, а потім усі «забувають».

Як я уже казав, і в друкованої і в електронної книги є свої переваги та недоліки і за них не потрібно забувати, але вибирати між ними повинен кожен особисто.

Олег ЮСЬКЕВИЧ, випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 53

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *