Книга друкована і книга електронна: за і проти

10.06.2021

Книга друкована і книга електронна: за і проти

Який формат книг зараз актуальний і як знайти для себе найбільш зручний?

Розглянемо  можливі варіанти.

Електронна книга має низку переваг:

  • Доступність. До неї можна віднести: 1) невисоку ціну (або ж взагалі відсутність оплати, адже деякі книги є у відкритому доступі в Інтернеті); 2) швидке отримання (тобто Вам не потрібно йти у книгарню або чекати доставки: все робиться в один клік).
  • Мобільність. Книга, як правило, є у гаджеті, а він завжди під рукою. Тож, звісно, зручніше носити це із собою.
  • Екологічність. Електронні книги бережуть дерева, адже, на відміну від друкованих, не потребують паперу для виготовлення.

Що ж до недоліків. Найсуттєвіший із них, що електронна книга – це не те, що ми звикли називати книгою. Вона не має належного вигляду і того запаху, що так люблять «гурмани». Втрачається саме відчуття книги. Ви не отримуєте задоволення від перегортання сторінок, адже тут їх просто немає. Ви лише водите пальцем по екрану. До того ж, його якість теж грає велику роль.

Тому деякі люди надають перевагу друкованій книзі. І навіть у розквіт технологій вона не втрачає своїх позицій. Адже має такі переваги:

  • Просто тримати справжню книгу у руках – це вже велике задоволення. Ви маєте можливість «відчути» її, почути шурхіт паперу, його запах.
  • Книги завжди є чудовим доповненням до інтер‘єру. Вони створюють атмосферу у кімнаті та, звісно, радують око.
  • У друкованій книзі набагато легше знайти потрібну сторінку. Ви можете залишити закладку, помітку. Не у всіх електронних книгах можна елементарно щось підкреслити. Та і, не запам‘ятавши сторінку, ви, напевно, і не знайдете того підкреслення.

Та незважаючи на це, друкована книга незручна з технічної точки зору. Вона важка, надто об‘ємна, тож її некомфортно носити із собою. Ціна також не завжди буває приємною. А ще коли книга не сподобалась, то взагалі шкода витрачених коштів.

Але тут на допомогу приходить бібліотека. І ні, це не «минулий вік». Книги із бібліотеки абсолютно безкоштовні, і кожен бажаючий може їх узяти. Якщо Ви не гидуєте «використаними» книжками, це чудовий варіант. Але із недоліків: 1) книга не Ваша, і все одно доведеться її повернути, до того ж у зазначений термін; 2) не завжди у бібліотеці знайдеться те, що Вам потрібно; 3) заклад зазвичай не працює цілодобово.

Я також провела опитування на сторінці у Twitter. У ньому взяв участь 51 користувач віком 13-25 років.

  • 12% обрали електронні книжки;
  • 75% – друковані;
  • 13% – із бібліотеки.

Як бачите, більшість все ж таки надає перевагу друкованим книгам. Проте кожен формат має свої «плюси» та «мінуси». Лише Вам вирішувати, який саме обрати. Поставте для себе чіткі пріоритети. Що для Вас важливіше: ціна, мобільність, екологічність, вигляд і відчуття книги тощо. Це допоможе обрати найбільш зручний формат.

Приємного читання!

Олена ЗАВАЛЬНА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 40

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *