Книга друкована і книга електронна: за і проти

17.04.2021

Книжки пройшли довгий та непростий шлях перетворення. Спочатку це були просто символи, нашкрябані на шкірі тварин чи корі дерев або папірусі, потім – тексти написані на пергаменті, далі – мальовані сторінки, і лише потім – друковані книги, якими ми звикли їх бачити. Та, порівняно нещодавно, з’явилася нова їх форма: електронна книга. Як і усі нові винаходи, вона має свої переваги та недоліки. Тож, давайте порівняємо друковану та електронну книги.

Перший критерій – зручність. Більшість сучасних друкованих книг великі за обсягом: від 100 до 1300 сторінок (якщо не більше). Любителі почитати завжди мають притримувати в своєму помешканні місце для нових екземплярів. Дехто навіть збирає свої власні бібліотеки, що займають не одну кімнату. Електронна ж книга може вміщувати мільйони творів різних авторів, абсолютно будь-якого обсягу, і займає стільки ж місця скільки планшет чи ноутбук. Отже, у першому раунді бал отримує електронна книга.

Другий – доступність. Не зважаючи на те, що електронна книга займає небагато місця, вона може бути доступною не завжди. Може закінчитися заряд енергії,  щоб продовжити читання, Вам потрібно буде її підзарядити. Друкована книжка ж може бути з вами будь-де і будь-коли, достатньо просто взяти її з собою. Це одна із найбільших переваг друкованих книжок, тому бал отримують саме вони.

Третій критерій – вплив на наше здоров’я. Друковані книжки це, звісно, прекрасно, однак, при неправильному освітленні, їх читання може перетворитись на випробування для наших очей. Дуже часто проблеми з зором виникають саме через читання при поганому освітленні. Можливо тому тих, хто любить читати можна легко впізнати за окулярами:) На противагу цьому, електронна книжка може підлаштовуватись під освітлення в приміщенні і налаштовувати такий колір екрану, щоб можна було легко і комфортно читати. Тут перемога однозначно за електронною книгою.

Ну і останній та найголовніший критерій – насолода від читання. Електронна книга тут стовідсотково програє, адже читачі не можуть отримати від неї тих відчуттів, що вони отримують від друкованої. Аромат щойно надрукованого тексту, шелест сторінок – усе це створює тиху, спокійну, приємну, неповторну атмосферу.

Друкована чи електронна – все одно це книга. Обидвоє, вони продовжують доносити до нас свою грамотність та мудрість. Тому вибір за Вами.

Христина КОВТУН, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 100

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *