Книга друкована і книга електронна: плюси і мінуси

06.12.2021

Книга друкована і книга електронна: плюси і мінуси

«Книга – це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного», – говорив поет Максим Рильський. Це справді так, незалежно від того, якою є книга: електронною чи друкованою. Тому варто обирати форму для читання спираючись лише на власну зручність. А якщо ви не хочете тестувати обидва варіанти, то вам допоможе ця стаття. Давайте розглянемо плюси й мінуси кожного з них.

Головною перевагою друкованої книги є саме та атмосфера, яку вона створює. Шелест сторінок, запах старого паперу чи свіжої фарби, тактильні відчуття – все це дарує відчуття повного занурення в ту історію, яку читаєш.  У свою чергу електронна не може похвалитися такими особливостями.

А от у тому випадку, коли людина любить робити якісь помітки, виділяти та додавати коментарі у тексті, їй варто обрати саме другий (електронний) варіант. Різноманітні додатки для зручного читання дають безліч можливостей це зробити. Адже часто друковані видання шкода «розмальовувати» або ж ми беремо їх у бібліотеках чи в друзів, тому не можемо псувати. Також плюсом електроніки є те, що ти можеш змінювати розмір і стиль шрифту, залежно від того, як зручніше. Проте у друкованій легше відмітити місце, де зупинився, поклавши закладку.

Так як ми вже згадали про книгозбірні, то варто сказати, що вони додають ще один бал «традиційним» книжкам. Бо люди можуть не купувати видання, які часто є доволі дорогими, а брати їх на певний термін. Проте це також не стовідсотковий варіант, тому що  бібліотеках не завжди є те, що нам потрібно. Здається, тут знову виграє електронна книга, точніше Інтернет. Але, ні. Не всі твори розміщуються в вільному доступі, тому, знову ж: хочеш читати – плати.

Тепер нумо розглянемо деякі особливості недрукованої книги. Мабуть, ви увесь час уявляли собі, що це відбувається приблизно за таким планом:

  1. Вмикаєш телефон.
  2. Натискаєш на значок «Google».
  3. Набираєш потрібну назву та автора.
  4. Читаєш.

Проте це зовсім не так. Зважаючи на велику кількість небезпек у мережі, варто завантажувати спеціальні додатки. Це не зовсім зручно, бо часто бракує пам’яті на телефоні чи комп’ютері, або ж процесор є застарілим та не відкриває програму. Тому треба купувати спеціальний пристрій – електронну  книгу, а він є доволі дорогим.

Невеликим, та все ж мінусом, друкованої книги є те, що її не завжди зручно брати з собою. Адже іноді вона є важкою та великою, що заважає. Електронна частіше легка та зручна, тому є кращим вибором у цьому випадку. Але, з іншого боку, друкована не вимкнеться у непідходящий момент через недостатній заряд, як це може статися з електронним носієм.

Зараз дуже важливо бути освіченою людиною, а тому варто багато читати. Сучасні технології дають багато можливостей для цього, але і традиційні видання не втрачають популярності. Сподіваюся, вибір між книгою друкованою і книгою електронною буде набагато легшим для вас, адже тепер ви знаєте найголовніше про них.

Анастасія КЛЕЙМЬОНОВА, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 25

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *